Touto metódou sa navždy rozlúčte s nežiaducim ochlpením!

Pri vzniku nežiaducich fúzov alebo ochlpenia na tvári žien môže zohrávať úlohu viacero faktorov, od genetiky až po hormonálne zmeny. Existuje mnoho postupov na ich odstránenie, od krémov až po trvalé odstránenie chĺpkov laserom.

Tie sú pre mnohých nedostupné, drahé a chemikálie môžu v citlivých oblastiach spôsobiť alergické reakcie. Našťastie existujú prírodné riešenia tohto problému, ktoré sú šetrné k pokožke.

Cukor

Do hrnca dajte lyžicu cukru, zmiešajte s lyžičkou medu a niekoľkými kvapkami citrónovej šťavy a pomaly zahrievajte. Varte, kým nezískate homogénnu hmotu.

Nechajte túto pastu trochu vychladnúť, ale kým je ešte poddajná, rozotrite ju v malých prúžkoch na depilovaný povrch a potom ju, rovnako ako pri živici, pevne stiahnite v opačnom smere, ako rastú chĺpky.

Pasta z kurkumy a múky

Zmiešajte rovnaké množstvo múky a kurkumy s takým množstvom vody, aby vznikla hustá pasta. Túto pastu naneste na problematické miesto a nechajte ju úplne zaschnúť. Namočte uterák do teplej vody a použite ho na odstránenie suchej masky. Chĺpky sa odstránia spolu s maskou.

Vaječný bielok

Vyšľahajte 1 bielok s 1 polievkovou lyžicou cukru a 1 polievkovou lyžicou kukuričnej múky, až kým nevznikne kašovitá hmota. Použite ho na odstránenie nežiaducich chĺpkov. Nechajte uschnúť. Po zaschnutí masku pevne stiahnite.

Dúfame, že vás tento článok zaujal a nezabudnete sa oň podeliť so svojimi priateľmi a rodinou. Ďakujeme.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*