Trpíte anémiou? Týchto šesť druhov ovocia podporí príjem železa a zvýši tvorbu hemoglobínu!

Anémia je porucha krvi, ktorá je spôsobená zníženou tvorbou hemoglobínu. Hemoglobín je zase bielkovina červených krviniek. Hemoglobín totiž obsahuje železo a viaže pľúcny kyslík v krvi a potom ho uvoľňuje do tkanív.

Tu je šesť druhov ovocia, ktoré pomáhajú zvyšovať tvorbu hemoglobínu
1. Granátové jablko

Je to jedno z najlepších ovocí pre krv, pretože je bohaté na železo, vitamíny A, C a E. Kyselina askorbová v granátovom jablku zvyšuje vstrebávanie železa a následne aj hemoglobínu.

2. Banán

Je bohatý na železo a stimuluje tvorbu hemoglobínu. Obsahuje aj kyselinu listovú, vitamín skupiny B, ktorý je nevyhnutný pre tvorbu červených krviniek.

3. Jablko

Je dobrým zdrojom železa a mnohých ďalších živín potrebných na tvorbu hemoglobínu. Každý deň zjedzte aspoň jedno jablko so šupkou.

4. Sušené slivky

Sú bohaté na vitamín C a železo, ktoré je “kľúčom” k zvýšeniu hladiny hemoglobínu, a horčík, ktorý pomáha riadiť prenos kyslíka v tele.

5. Pomaranč

Železo sa nedá plne vstrebať do tela bez pomoci vitamínu C. Pomaranče sú na tento vitamín bohaté. Aby ste dosiahli požadované výsledky, jedzte aspoň jeden denne.

6. Broskyňa

Je dobrým zdrojom železa a vitamínu C, ktorý okrem vstrebávania železa zabraňuje množeniu problematických červených krviniek. Broskyne tiež prispievajú k zníženiu hmotnosti a prospievajú zdraviu pokožky a očí.

Zdieľajte aj so svojimi priateľmi a rodinou ak je pre Vás tento článok užitočný.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*