Trpíte nedokrvením končatín? Tu sú rady ako to zlepšiť!

Horšia cirkulácia krvného obehu je zdravotným problémom, ktorý postihuje ľudí všetkých vekových kategórií. Medzi najčastejšie príčiny a rizikové faktory patrí nečinnosť a zlé stravovanie pri televízii alebo PC. Moderný život sa uchýlil na konzumáciu hotových jedál.

Je veľmi často bez živín a ten, kto navyše nevykazuje žiadnu známku aktivity, sa nemôže čudovať, že jeho krvný obeh nepracuje úplne správne.

Krvný obeh je navyše tým prvým postihnutým úsekom, ktorý človeka pri sedavom spôsobe života postihne. Tým však tieto problémy nekončia a spúšťa sa aj ďalšie zdravotné komplikácie.

Nedostatok kyslíka nemá vplyv len na tkanivá, ale aj na tepny. Ukladanie tuku a cholesterolu zužuje ich priesvit a môže ich aj úplne uzavrieť.

Našťastie existuje jednoduchý a prirodzený spôsob, ktorý vám krvný obeh zaručene rozprúdi. Tomuto problému je možné predchádzať, keď spojíte cvičenie s vyváženou stravou. Je to preventívny spôsob aj nápravné opatrenie.

Tieto jednoduché, ale účinné cviky spočívajú v preťahovaní, rotácii, chôdzi, atď.

Naťahovanie

Mnohí odborníci odporúčajú strečing. Je to najlepšia vec, ktorú môžete začať svoj deň. Trvá len niekoľko minút, napriek tomu je efektívnym cvičením. Rozhodne stojí za to ako každodenný rituál.

Práca s chodidlami

Keď máte chodidlá na zemi, postavte sa na prsty a zdvihnite päty po dobu 2-3 sekúnd. Uistite, že sú vaše lýtkové svaly vzpriamené. Urobte tak 10-krát. Prináša to pozitívne výsledky.

Rotácia nôh

Posaďte sa na stoličke a krúžte chodidlami alebo celými nohami v smere hodinových ručičiek. Opakujte 10-krát. Vďaka tomu sa zlepší krvný obeh, ale aj pružnosť nôh.

Kliky

Odborníci sa zhodujú, že kliky sú veľmi užitočnou liečbou na podporu krvného obehu. Urobte si ráno 10 klikov. Táto rutina vám poskytne dostatok energie na celý deň.

Chôdza

Stav bdelosti je pre krvný obeh prospešný. Pri chôdzi navyše sťahujete a uvoľňujete svaly na nohách, čím sa zlepšuje aj prietok krvi po celom tele. Znižuje sa tým aj krvný tlak. Ideálne je začať s krátkymi prechádzkami 2-3 krát týždenne.

Plávanie

Pri plávaní pretiahne telo všetky svaly. Zlepšuje prívod kyslíka do srdca a pľúc. Pri pravidelnom plávaní sa dokonca zväčšuje kapacita pľúc.

Jóga

Jóga zvyšuje koncentráciu kyslíka v krvi a rovnako tak aj prietok krvi vo svaloch. Vynikajúce dýchacie techniky toto všetko uskutočnia a vy budete mať aj oveľa jasnejšiu a bystrejšiu myseľ.

Jazda na bicykli

Jazda na bicykli zlepšuje prietok krvi v dolnej časti tela.

Tanec

Tanec je veľmi užitočným a prínosným prostriedkom na zlepšenie krvného obehu. V rovnakej chvíli vás zbaví stresu a nejakých kilogramov navyše.

Ak je pre Vás tento článok užitočný, zdieľajte ho aj s ostatnými na Facebooku!

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*