Typy zápalu, ktoré môžu byť príznakom rakoviny: Sú 2!

Zápal je veľká nepríjemnosť, spôsobuje silnú bolesť a môže si vybrať daň na vašom tele. Mnohí ľudia s týmito zápalmi sa však neobrátia na lekára…

Zápal je lokalizovaný zdravotný stav s množstvom výrazných príznakov, ako je bolesť, opuch, teplo a začervenanie. Niekedy sa zahojí sám, ale môže sa aj zhoršiť…

Nezáleží na tom, kde sa nachádza, ako veľmi bolí alebo ako dlho trvá, zápal je potrebné liečiť skôr, ako sa zhorší… Najhorší scenár je, ak je zápal príznakom niečoho vážnejšieho, o čom nemusíte vedieť!

Lokálny zápal môže byť spôsobený rakovinou, hepatitídou, Crohnovou chorobou, ochorením srdca a mnohými ďalšími. Tie sú často spojené nielen so zápalom, ale aj s rôznymi každodennými príznakmi, ako je kašeľ, tráviace problémy, slabosť končatín a podobne.

Chronický zápal:

Chronický zápal zvyčajne trvá dlhšie ako 6 týždňov a ťažšie sa lieči. Chronický zápal môže byť spôsobený stavmi, ako je hepatitída, ochorenie srdca atď. Chronický zápal sa vyskytuje aj pri druhoch rakoviny.

Vo väčšine prípadov sa dá zápal liečiť, ale niekedy sa môže skončiť smrťou.

Akútny zápal:

Akútny zápal má rýchly priebeh, zvyčajne trvá 1 – 2 týždne. Tento typ je častejší a môže sa vyskytnúť aj ako príznak jednoduchého poranenia, ale akútnym zápalom je aj meningitída, dermatitída, angína, zápal slepého čreva.

Zápal by sa nemal brať na ľahkú váhu. Na jednej strane sú signálom pre telo, že niečo nie je veľmi v poriadku, a na druhej strane majú obrannú úlohu, čo telo oslabuje a “unavuje”.

Written By
More from redakcia
Potrebujete iba 2 ingrediencie a máte doma hotový poklad pre zdravie celej rodiny!
Vďaka svojim protizápalovým, antibakteriálnym a mnohým ďalším liečivým vlastnostiam je liečivá sila...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *