Udržujte si mladosť a krásu: Stačí vám len 10 minút denne!

Masáž tváre je nevyhnutná pre ženy nad 30 rokov, pretože pokožka stráca svoju pružnosť a podkožné tkanivo sa stáva viditeľnejším. Masáž čajovou lyžičkou vám pomôže udržať si mladosť a krásu. Prvýkrát ju odporučila Renée Kochová, nemecká lekárka a dermatologička.

Prečo je tento typ masáže taký prospešný?

Môžete dosiahnuť skvelé výsledky bez toho, aby ste museli opustiť pohodlie domova. Táto masáž vám pomôže zbaviť sa prebytočnej tekutiny v tkanivách, zlepšiť krvný obeh, dodať pokožke pružnosť, znížiť výskyt vrások a obnoviť kontúry tváre. A samozrejme je zadarmo.

Výsledky budú viditeľné už za 10 dní.

Masáž tváre lyžicou je veľmi jednoduchá. Potrebujete niekoľko lyžíc, pohár studenej vody (môžete doň vhodiť niekoľko kociek ľadu) a trochu teplého oleja. Môžete použiť olivový olej, nechtíkový olej a ľanový alebo slnečnicový olej.

Pokyny:

  1. Odstráňte make-up a naneste hydratačný krém. Lyžice, ktoré budete používať, vydezinfikujte trochou alkoholu a ponorte ich do ľadovej vody.
  2. Priložte studené lyžičky na očné viečka a nechajte ich niekoľko sekúnd pôsobiť. Postup zopakujte 5-krát. Keď sú lyžice teplé, vymeňte ich za studené. Rovnaký postup zopakujte aj na spodných viečkach. Pomôže to znížiť opuchy a tmavé kruhy.
  3. Ponorte lyžice do teplého oleja a začnite si masírovať tvár. Jemne pritlačte a pohybujte lyžičkami takto:
  • Začnite od čela, od miesta medzi obočím a postupujte smerom k spánkom a línii vlasov.
  • Krúživými pohybmi na viečkach začnite od vnútorného kútika a potom sa vráťte do východiskového bodu.
  • Postupujte po lícach od nosných dierok k spánkom.
  • Pokračujte od brady k spánkom.
  • Nakoniec pokračujte od spodnej časti krku k brade.

Masírujte všetky body aspoň 10-krát. Ak sa lyžice “nešmýkajú” ľahko, pridajte trochu viac oleja. Masírujte si tvár 10 minút, ak nechcete začať s 1-2 minútami a každý deň ich predlžovať o jednu minútu. Posledný deň by mala masáž tváre trvať 10 minút. Zvyčajne uvidíte výsledky už po prvej masáži a vaša tvár bude vyzerať úplne uvoľnene.

Podeľte sa o tento článok aj s Vašimi priateľmi na Facebooku.

Written By
More from redakcia
Výborná bábovka, ktorej neodoláte. Ak vyskúšate túto, inú už robiť nebudete! 
Všetko, čo musíte urobiť, je zmiešať a vložiť do formy. Ak chcete,...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *