Už naše babičky využívali naparovanie a dobre vedeli prečo…Ja ho už praktizujem tiež a je to najlepšia vec v období chrípky a prechladnutia, ktorú môžete pre svoje telo urobiť!

Liečba parami, známa aj ako inhalácia, nie je novinkou, ale používa sa čoraz menej. Je úplne prirodzená, nevyžaduje si žiadne špeciálne vybavenie a má mnoho výhod pre telo. Odporúča sa najmä v období chrípky a prechladnutia. Existujú dve metódy, ktoré sa oplatí vyskúšať.

Metóda misky

Pri nalievaní horúcej vody do misy si zakryte hlavu veľkým uterákom, nakloňte sa nad misu a zhlboka dýchajte. Uterák sa používa na blokovanie úniku väčšiny pary. Do vody môžete pridať aj niekoľko kvapiek esenciálnych olejov, napríklad harmančekový alebo mätový, aby ste zvýšili účinok.

Takto postupujte aspoň 15 minút.

Z kúpeľne do parnej miestnosti

Zvýšte teplotu v kúpeľni pomocou tepelnej lampy. Ak máte zvlhčovač vzduchu, použite ho tiež. Pred otvorením sprchy vypnite ohrievač. Nalejte horúcu vodu do misky, pridajte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja a umiestnite ju do blízkosti sprchy. Ucpite všetky medzery (dvere, okná), cez ktoré môže uniknúť para.

Zapnite sprchu na najvyššiu teplotu, nájdite si pohodlné miesto a zhlboka dýchajte. Vychutnávajte si paru aspoň 15 minút.

Výhody parnej terapie:
  • Uľahčuje dýchanie
  • Zmierňuje bolesti hlavy
  • Znižuje stres
  • Zmierňuje svalovú stuhnutosť a bolesť

Nech už použijete ktorúkoľvek metódu, obe budú účinné. Vaše dýchacie cesty sa naplnia teplou, vlhkou parou, rozšíria sa, čím sa uvoľnia blokády, zúženia a zápaly, ktoré sú bežné počas prechladnutia alebo chrípky. Dýchanie je oveľa ľahšie a pľúca sa viac otvoria.

Ľahšie sa uvoľňuje nahromadený hlien z dýchacích ciest. Dutiny sa tiež môžu ľahšie vyčistiť. Zmierňuje podráždenie dýchacích ciest. Rozšíria sa cievy, stimuluje sa krvný obeh a do orgánov sa dostane viac krvi a tým aj viac kyslíka a živín.

To môže zmierniť bolesti hlavy a uvoľniť svaly. Stres sa znižuje. Toxíny sa vďaka lepšiemu prekrveniu ľahšie vylučujú z tela a proces hojenia je rýchlejší.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi. Určite to ocenia!

Written By
More from redakcia
Smotanovo-tekvicové rezy, ktoré vás ohúria!
Potrebujeme: 1 a 1/2 hrnčeka drvených sušienok (grahamových alebo svetlých, napr. Bebe)...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *