Už ste skúsili kúpeľ nôh s octom? Takto vám môže pomôcť…

Pomocou octového kúpeľa môžete odstrániť niektoré bežné ochorenia

Našim nohám často nevenujeme veľkú pozornosť, kým nepríde sezóna sandálov alebo kým nás nezačnú svrbieť prsty na nohách. Zanedbávali ste svoje nohy príliš dlho a je čas to napraviť? Stačí si doma urobiť kvalitnú pedikúru pomocou vody a octu. Návod, ako to urobiť, si môžete prečítať nižšie.

Zmiernite ekzém plavca

Ekzém je bežná plesňová infekcia na nohách a vyskytuje sa najmä na chodidle a medzi prstami. Na rozdiel od toho, čo naznačuje názov, infekcia sa nezachytáva len z bazénov, ale aj z iných miest, ak chodíte bosí. Táto plesňová infekcia môže viesť k suchej, šupinatej a svrbivej pokožke alebo dokonca k zápalom a pľuzgierom. Vďaka protiplesňovému pôsobeniu octu môže táto silne zapáchajúca látka pomôcť liečiť plesňovú infekciu. Pravidelné kúpanie nôh v tomto blahodarnom roztoku môže zmierniť príznaky a zvládnuť infekciu.

Zbohom zápachu spotených nôh

Notoricky známy zápach spotených nôh zvyčajne vzniká kombináciou potu a baktérií, ktoré zostávajú na nohách a v obuvi. Keďže ocot možno použiť proti hubám aj baktériám, môžete tento roztok použiť na odstránenie nepríjemného zápachu. Tým, že si občas doprajete octový kúpeľ nohám, nebudete si musieť rýchlo zapchať nos, keď si vyzujete topánky. Potom si nohy dobre opláchnite, pretože nie každý má rád zápach octu.

Podpora pre suché nohy a popraskané päty

Popraskané a suché nohy sú nielen nevzhľadné, ale môžu byť aj bolestivé a dráždivé. Kyslosť octu poskytne vašim suchým nohám zaslúženú hydratačnú kúru. Je pravdepodobné, že pokožka na vašich chodidlách bude po octovom kúpeli oveľa hladšia.

Octový kúpeľ pre vaše nohy

Rozmaznávanie nôh octovým kúpeľom je hračka. Do umývadla alebo vedra dajte 1 veľký pohár octu a pridajte 2 veľké poháre teplej vody. Opakujte v týchto pomeroch, kým nebude vaňa dostatočne plná na to, aby ste si mohli ponoriť nohy. Nezáleží na tom, aký druh octu použijete. Namočte nohy do octového kúpeľa na 10 až 20 minút a potom ich úplne osušte. Kúpeľ pre nohy si robte každý deň, kým príznaky neustúpia.

 

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*