Užitočné rady, ako zmierniť karpálny tunel prirodzenou cestou!

Necitlivosť, brnenie, bolesť zápästia a slabosť rúk sú úplne najhoršie! Utište svoju bolesť a uvoľnite karpálny tunel s týmito prírodnými domácimi prostriedkami.

Ste unavení z bolesti rúk a zápästí? Prírodný liek na zmiernenie syndrómu karpálneho tunela môže byť práve to, čo potrebujete!

Vo vnútri každého zápästia je úzky priechod nazývaný karpálny tunel. Týmto tunelom prechádza deväť šliach, ktoré pohybujú vašimi prstami spolu so stredným nervom. Tieto šľachy sa môžu zapáliť a napučiavať, čím stláčajú nerv.

Opakované pohyby rúk sú jednou z dobre známych príčin syndrómu karpálneho tunela, ale medzi ďalšie faktory patrí tehotenstvo, antikoncepčné tabletky, reumatoidná artritída a nadváha.

Vyskúšajte tieto prírodné domáce prostriedky na uvoľnenie karpálneho tunela.

Ak chcete rýchlo zmierniť bolesť a zápal spôsobený syndrómom karpálneho tunela, ochlaďte si zápästia ľadovým obkladom a zabaľte ho do tenkého uteráka. Nechajte pôsobiť asi 10 minút a ak cítite potrebu, ošetrenie opakujte približne každú hodinu.

Teplo môže tiež zmierniť bolesť uvoľnením svalov. Každý večer si pred spaním namočte ruky a zápästia na 12 až 15 minút do teplej vody.

Noste v noci dlahu. Počas spánku môžete ohýbať ruku a zápästie pod vankúšom, čo vyvíja tlak na zápästie. V skutočnosti ľudí so syndrómom karpálneho tunela často prebúdza bolesť. Dlaha udrží vaše prsty v neutrálnej polohe a uvoľní tlak na stredný nerv.

Dlahu si môžete kúpiť v obchode so zdravotníckymi potrebami alebo v lekárni, ale nezabudnite sa poradiť so svojím lekárom alebo fyzikálnym terapeutom, aby ste sa uistili, že správne sedí.

Môžete tiež chcieť nosiť dlahu počas dňa, najmä ak robíte práce, ktoré si vyžadujú veľa pohybu rúk.

Dvakrát denne si potierajte zápästia masťou s obsahom arniky. Táto bylinná kúra, známa svojimi protizápalovými vlastnosťami, pomáha zmierniť bolesti.

Potrite vnútornú stranu každého zápästia asi jednou štvrtinou čajovej lyžičky masti a potom masírujte túto oblasť palcom druhej ruky až po dlaň. Opakujte každé ráno a večer, kým vaše príznaky nezmiznú.

Bromelaín, enzým získaný z ananásu, trávi zápalové proteíny, takže môže znížiť zápal vo vašich boľavých zápästiach. Spolu so znížením bolesti vám môže pomôcť rýchlejšie sa uzdraviť.

Ľubovník bodkovaný, najlepšie známy ako antidepresívum, môže tiež pomôcť opraviť poškodenie nervov a znížiť bolesť a zápal syndrómu karpálneho tunela.

Ľanový olej – Vezmite lyžicu ľanového oleja každý deň a dajte mu aspoň dva týždne, aby mal účinok. Ľanový olej je mimoriadne bohatý na omega-3 mastné kyseliny, ktoré zmierňujú zápal. Pre lepšie vstrebávanie užívajte s jedlom. Ak chcete, môžete ho zamiešať do pomarančového džúsu alebo pridať do šalátového dresingu.

Kurkumín je protizápalová zložka nachádzajúca sa v korení kurkuma. V ajurvédskej medicíne, ktorá pochádza z Indie, má kurkuma dlhú históriu používania ako liek proti bolesti a zápalu. Ale korenie nezabalí punc kurkumínových doplnkov.

Vyskúšajte tiež horčík – Tento stopový minerál sa podieľa na nervovej funkcii a svalovej relaxácii. Doplnok môže pomôcť zmierniť syndróm karpálneho tunela, najmä ak nejete veľa celých obilnín bohatých na horčík, strukovín alebo zelenej zeleniny.

Najviac vstrebateľné formy sú laktát horečnatý, orotát horečnatý, glycinát horečnatý a glukonát horečnatý. Jediným vedľajším účinkom môžu byť uvoľnené pohyby čriev. Ak máte tento problém, znížte dávku.

Written By
More from redakcia
Bolo mi povedané, že strie sa nedajú odstrániť… Omyl! Táto domáca pasta naozaj funguje!
Leto je tu, naše oblečenie zakrýva čoraz menej našich partií a je...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *