VAROVANIE! Neurológ hovorí: Ak môžete začať liečiť obeť mŕtvice do 3 hodín, je úplne reverzibilná. Ak sa o to podelí každý, zachráni sa aspoň jeden život!

Neurológ tvrdí, že ak môžete začať liečiť obeť mŕtvice do 3 hodín, stav sa dá úplne zvrátiť. ÚPLNE! Tvrdí, že trik pri rozpoznávaní a diagnostikovaní mŕtvice je jednoduchý a potom treba začať liečbu do 3 hodín.

Rozpoznanie cievnej mozgovej príhody. Niekedy je ťažké rozpoznať príznaky cievnej mozgovej príhody. Bohužiaľ, nedostatočná informovanosť môže viesť ku katastrofe. Obete cievnej mozgovej príhody môžu utrpieť vážne poškodenie mozgu, ak ich okolie nerozpozná príznaky mŕtvice.

Hlavné príznaky:

  • Náhle znecitlivenie tváre, ruky alebo nohy, znecitlivenie jednej strany tela (medzi znecitlivenou stranou možno viesť zreteľnú čiaru), slabosť alebo ochrnutie jednej bočnej končatiny.
  • Náhly nástup poruchy porozumenia reči, učenia slov alebo tvorby hlasu (afázia).
  • Náhle rozmazané videnie (až slepota), dvojité videnie alebo rýchla strata zrakovej ostrosti. Náhly nástup závratov, strata rovnováhy, pohybové poruchy.
  • Silná bolesť hlavy neobvyklého charakteru bez predchádzajúcej anamnézy, ktorá môže byť sprevádzaná stuhnutosťou šije, bolesťou tváre, bolesťou medzi očami, zvracaním a zmätenosťou (toto je špecifické pre špeciálny typ mozgovej príhody, tzv. subarachnoidálne krvácanie).
  • Zmätenosť, strata pamäti, priestorová dezorientácia a poruchy vnímania.
  • Lekári tvrdia, že každý môže rozpoznať mŕtvicu, ak sa človeka opýta tri jednoduché otázky.

1. Požiadajte osobu o POHYB.

2. Požiadajte osobu, aby POVEDALA jednoduchú vetu.

3. Ak má osoba ťažkosti s ktoroukoľvek z týchto troch požiadaviek, okamžite zavolajte záchranku a povedzte jej príznaky!

Ďalší príznak: Povedzte osobe, aby prestala vyplazovať jazyk. Ak je jazyk vytočený, ak ide na jednu alebo druhú stranu, môže to byť tiež príznak mŕtvice.

Zdieľajte tento príspevok aj s ostatnými.

Written By
More from redakcia
Perník ako pavučinka! Jednoduchá príprava, ktorú zvládne úplne každý…
Potrebujete: 100 ml oleja 400 g hladkej múky 300 g práškového cukru...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *