Viete o tom, že množstvo kávy, ktoré vypijete, má vplyv na veľkosť vášho poprsia?

Napadlo vám niekedy aký môže byť súvis medzi pitím kávy a ženským poprsím? V tomto prípade vás zrejme nepotešíme, hlavne tie dámy, ktoré majú kávu v obľube. Časté pitie kávy má totiž negatívny dopad na vzhľad a veľkosť nášho poprsia.

Podľa nedávnej vedeckej štúdie bolo odhalené, že stačí vypiť iba 3 šálky kávy denne, aby sa začali ženské prsia zmenšovať!

ŠTÚDIA PODĽA BRITISH JOURNAL OF CANCER: PRI TEJTO ŠTÚDIÍ BOLO POZOROVANÝCH 300 ŽIEN. VEDCI SA ICH PÝTALI KOĽKO KÁVY VYPIJÚ DENNE. ŽENY, KTORÉ VYPILI DENNE 3 ŠÁLKY KÁVY A VIAC MALI O 17% MENŠIE PRSIA AKO TIE, KTORÉ VYPILI MENEJ KÁVY. ZÁVEROM VÝSKUMU BOLO, ŽE KOFEÍN MÁ VPLYV NA HORMÓN, KTORÝ MÁ PRIAMY SÚVIS S VEĽKOSŤOU POPRSIA.

Podľa Heleny Jernstroemovej, prednášajúcej experimentálnú onkológiu na Lundskej univerzite vo Švédsku, pitie kávy má významný vplyv na veľkosť pŕs. Helena však tvrdí: ,,Nie je dôvod k panike. Káva sa síce podieľa na zmenšovaní pŕs, ale neznamená to, že by prsia zmizli len tak cez noc.“

Pokiaľ ste na kávu zvyknuté a zároveň sa obávate o zmenšenie vášho poprsia, nie je nutné kávu úplne vylúčiť, stačí ju len obmedziť.

Je tu však aj jedna dobrá správa, pravidelný prísun kofeínu znižuje rakovinu prsníka :).

Zdieľajte aj so svojimi priateľkami …

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*