Vojenská diéta – schudnete s ňou 5 kilogramov nadváhy za 3 dni.

„Military Diet”, teda vojenská diéta, vznikla v USA. Jej cieľom vraj bolo dostať do kondičky príslušníkov americkej armády. Nedá sa to však na 100 % potvrdiť. Možno je to len marketingový trik alebo jednoducho recesia autorov.

Vojenská diéta je dobrá len na to, aby naštartovala váš metabolizmus. Základným pravidlom diéty je to, že skutočne nesmiete zjesť nič iné, než je odporúčané v jedálničku. Maximálne môžete meniť jednotlivé druhy za niektoré iné, napríklad v prípade ovocia. Aby to ale nebolo také prísne, sú povolené rôzne korenie a bylinky na ochutenie jedla. Čo sa týka pitia, môžete si dať vodu, čaj alebo čiernu kávu. Bez mlieka, samozrejme.

Výhodou vojenskej diéty je jej nenáročnosť. Nemusíte si kupovať žiadne špeciálne potraviny, väčšinu z nich buď máte doma, alebo si ich kúpite počas rýchleho nákupu. Navyše je skutočne jednoduchá, preto máte istotu, že si niečo nepomýlite.

Tri dni, viac rozhodne nie!

Nevýhodou je to, že počas tých troch dní pomerne výrazne znížite energetický príjem. Preto sa môže stať, že budete viac unavené ako zvyčajne. Je dobré si túto očistu naplánovať na obdobie, kedy nebudete v psychickom ani fyzickom vypätí. Ideálne je načasovať ju na niektorý víkend.

Ak sa rozhodnete vojenskú diétu držať, majte na pamäti, že je to skutočne záležitosť iba troch dní. A ak budete tento stravovací režim dodržiavať dlhšie, nebudete mať dostatok energie a vo chvíli, keď začnete jesť tak ako predtým, sa vám kilá vrátia späť. Taktiež by ste mali byť úplne zdraví a netrpieť žiadnou chorobou. Potom by pre vás diéta mohla byť nebezpečná. Použite vojenskú diétu skutočne iba ako štart pre ďalšie chudnutie.

Princípy vojenskej diéty na druhej strane >

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*