Vyrážky na rôznych častiach tela identifikujú vaše zdravotné problémy. Pozrite sa, čo trápi vaše telo…

V našom tele je všetko prepojené a keby sme si ho častejšie všímali, mohli by sme predísť aj vážnemu ochoreniu. Človek však nemá na návštevu lekára čas a tak po skrytých vnútorných príznakov sa začína ďalšia etapa – viditeľné príznaky predovšetkým na pokožke. Tie sa pri zanedbaní dostanú do neliečiteľnej formy a vtedy už je neskoro!

Ľudia sa domnievajú, že vyrážka na tvári alebo tele sú problémom dospievania. Nie je to vždy tak a vyrážky sa nevyhýbajú ani dospelým. Dôvodom vyrážok často krát môže byť až zlyhávanie vnútorných orgánov či iné vážne ochorenie.

 Prečo vyrážky vznikajú? Symptómy rôznych chorôb

1) Vyrážky v oblasti čeľuste a krku

Môže ísť o zvýšenú hladinu cukru v krvi, nadmernú aktivitu nadobličiek. Mali by ste podstúpiť test na kontrolu hladiny cukru v krvi a nejedná sa len o cukrovkárov. Tieto príznaky môže vyvolávať aj hormonálna nerovnováha, preto je nutné skontrolovať, či máte normálnu hodnotu mužských a ženských hormónov.

 Vyrážky v tejto oblasti môžu znamenať aj ťažkosti v zažívacom trakte so znížením tráviacich procesov. Vyhnite sa sladkostiam, tučným jedlám a potravinám s konzervantmi. Odstráňte z jedálnička mlieko, pretože to na 100% zaručuje výskyt vyrážok či akné.

Prečo máte pupienky na brade? U žien tento symptóm naznačuje gynekologický problém, preto sa poraďte s gynekológom. U mužov to môže byť spojené s ochorením pečene.

Pokračovanie článku na druhej strane >

Written By
More from Redakcia
Penová nepečená dobrota hotová len za 10 minút! Poteší každú nečakanú návštevu…
Na poslednú chvíľu sa vám nečakane ohlásila návšteva? Ak jej nemáte čo...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *