Vyrážky na rôznych častiach tela identifikujú vaše zdravotné problémy. Pozrite sa, čo trápi vaše telo…

V našom tele je všetko prepojené a keby sme si ho častejšie všímali, mohli by sme predísť aj vážnemu ochoreniu. Človek však nemá na návštevu lekára čas a tak po skrytých vnútorných príznakov sa začína ďalšia etapa – viditeľné príznaky predovšetkým na pokožke. Tie sa pri zanedbaní dostanú do neliečiteľnej formy a vtedy už je neskoro!

Ľudia sa domnievajú, že vyrážka na tvári alebo tele sú problémom dospievania. Nie je to vždy tak a vyrážky sa nevyhýbajú ani dospelým. Dôvodom vyrážok často krát môže byť až zlyhávanie vnútorných orgánov či iné vážne ochorenie.

 Prečo vyrážky vznikajú? Symptómy rôznych chorôb

1) Vyrážky v oblasti čeľuste a krku

Môže ísť o zvýšenú hladinu cukru v krvi, nadmernú aktivitu nadobličiek. Mali by ste podstúpiť test na kontrolu hladiny cukru v krvi a nejedná sa len o cukrovkárov. Tieto príznaky môže vyvolávať aj hormonálna nerovnováha, preto je nutné skontrolovať, či máte normálnu hodnotu mužských a ženských hormónov.

 Vyrážky v tejto oblasti môžu znamenať aj ťažkosti v zažívacom trakte so znížením tráviacich procesov. Vyhnite sa sladkostiam, tučným jedlám a potravinám s konzervantmi. Odstráňte z jedálnička mlieko, pretože to na 100% zaručuje výskyt vyrážok či akné.

Prečo máte pupienky na brade? U žien tento symptóm naznačuje gynekologický problém, preto sa poraďte s gynekológom. U mužov to môže byť spojené s ochorením pečene.

Pokračovanie článku na druhej strane >

Written By
More from Redakcia
Rýchly koláč z keksov a fantastického krému! Neodolá mu nikto
Potrebujeme: 400 ml mlieka 1 vanilkový puding 2 vajcia 350 g kryštálového...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *