Vyrážky na rôznych častiach tela identifikujú vaše zdravotné problémy. Pozrite sa, čo trápi vaše telo…

2) Oblasť krku a časti chrbta

Vyrážky môže vyvolávať porucha nervového systému, nadmerné nervové napätie či silný adrenalín. To je dôvod, prečo sa vyrážky na zadnej strane chrbta vyskytujú u športovcov , ktorým pri aktívnom tréningu do tela vstupuje stres. Okrem iného môže ísť o dôsledok strašného nervového šoku či nedostatočná osobná hygiena.

3) Vyrážky na chrbte

K akné na chrbte prispieva syntetické oblečenie a nadmerné potenie. Preto je dôležité, aby ste nosili veci vyrobené z prírodných vláken.

Ak sa jedná o poruchy v žalúdku, mali by ste jesť vyváženejšiu stravu. Konzumujte viac vitamínov, pretože ich nedostatok vie zapríčiniť aj spomenuté vyrážky na chrbte. Iným dôvodom vie byť hormonálna porucha, týkajúca sa narušenia funkcie endokrinného systému.

4) Vyrážky na hrudi

Ak sa objavujú na tomto mieste, zvyčajne ide o alergickú reakciu na potraviny, oblečenie, parfumy, či hygienické výrobky pre starostlivosť o telo.

Vyrážky na hrudi a iných miestach hovoria o tom, že tráviaci systém nepracuje tak, ako by mal. Je preťažený a preto nevykonáva všetky svoje povinné funkcie, čo sa odzrkadľuje na koži. Koniec koncov, práve koža je jedným z vylučovacích orgánov. Jedzte menej sladkostí, mäsa, salámy, mliečnych výrobkov, taktiež chlieb a múčne výrobky, ktoré upchávajú žalúdok.

5) Vyrážky na lakťoch

Pupienky na lakťoch a kolenách – dôsledok nedostatku vitamínov. Každý deň jedzte mrkvu, najlepšie s maslom, aby sa vitamín A dobre absorboval. Okrem vitamínu A sa snažte prijímať vitamín E a piť ich minimálne raz za mesiac.

Taktiež môže ísť o nedostatok zinku v tele. Na druhej strane však dokáže spôsobiť nevoľnosť a iné vedľajšie účinky. Ak je jeho užívanie potrebné, nechajte si ho predpísať od vášho lekára. Ako preventívne opatrenie jedzte na prázdny žalúdok surové tekvicové semienka, v ktorých je prítomný zinok. Úplne vám postačí jedna hrsť denne.

6) Vyrážky na bruchu

Jeden z najnebezpečnejších typov vyrážok, môže byť spôsobený porušením vnútorného orgánu alebo iným závažným ochorením. Je preto nutnosť skontrolovať funkčnosť všetkých systémov v tele a zistiť hladinu cukru v krvi.

7) Pupienky na zadku a v intímnych partiách

Jedným z dôvodov je syntetické tkanivo, ktoré sa trie o pokožku a spôsobuje podráždenie. Spodná bielizeň by mala byť pohodlná, bezpečná a príjemná na dotyk. Ak vás vyrážka svrbí a bolí, hoci len trochu, mali by ste navštíviť dermatológa, pretože sa môže jednať o infekciu.

Zdroj: takprosto.cc

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*