Vyrážky na stehnách a zadku? Takto zabránite ich tvorbe!

Akné nepostihuje len tvár, krk, chrbát či ramená. Nepekné vyrážky sa môžu vyskytovať aj na zadku či stehnách. Môže to byť naozaj nepríjemný a estetický problém, preto je najvyšší čas s vyrážkami na zadku zabojovať.

1. Vhodné oblečenie

Pokožka je v neustálom kontakte s oblečením, je preto veľmi dôležité, z akých je materiálov. Na pokožku je najlepšie bavlnené oblečenie a platí to dvojnásobne najmä vtedy, keď máme akýkoľvek kožný problém. Vyrážky na zadku totiž môžu byť pokojne spôsobené nosením spodnej bielizne z nevhodného materiálu. Zabudnite na čipky, elastické syntetické materiály a noste čisto bavlnenú spodnú bielizeň, ale aj nohavice. Aby koža lepšie dýchala.

2. Pohyb

Pri prevencii a liečbe vyrážok je dôležité, aby sme sa viac hýbali. Sedenie na zadku totiž vznik vyrážok len podporuje a zhoršuje ich hojenie. Koža vtedy nedýcha a nie je ani prekrvená. Prekrvenie urýchľuje liečbu a pôsobí ako prevencia vyrážok. Preto, ak máte sedavé zamestnanie, pravidelne sa hýbte. Čo môžete, robte v stoji, často si doprajte prechádzky, výborný je aj beh.

3. Hygiena

Mala by byť samozrejmosťou. Sprcha intímnych partií s vhodným prípravkom neobsahujúcim mydlo sa odporúča v prípade postihnutej kože dvakrát denne. Nepoužívajte horúcu vodu, ale skôr vlažnú. Po hygiene dbajte, aby ste si citlivé partie dostatočne vysušili bavlneným uterákom. O pokožku na zadku sa treba starať rovnako, ako o pleť na tvári. Pravidelné čistenie a ošetrovanie si zaslúži aj váš zadok.

Pokračovanie článku >

Written By
More from Redakcia
Medové trubičky s tou najlepšou plnkou! Tento recept budete milovať
Suroviny sú na približne 60 kusov. Ingrediencie: vajce – 1 ks hladká múka –...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *