Vždy nosila uzavreté topánky, pretože sa hanbila za svoje nechty na nohách! Dnes je už všetko inak…

Ak sa hanbíte za svoje nechty na nohách, je načase s tým skoncovať. Vďaka nasledujúcemu ošetreniu budete môcť opäť nosiť svoje obľúbené sandále! Plesňové infekcie môžu spôsobiť, že nechty budú tvrdšie a následne bolestivé, a to je niečo, čo určite nechcete mať.

Môžete sa dopustiť niektorých chýb a neúmyselne si poškodiť nechty, preto buďte veľmi opatrní! Našťastie existuje veľa účinných domácich prostriedkov, ktorými sa môžete sami zbaviť tohto stavu. Ak máte pocit, že sa u vás začína objavovať huba na nechtoch, vyskúšajte nasledujúcu radu:

Kúpeľ nôh v jablčnom octe

Je naozaj niečo, čo jablčný ocot nedokáže? Nielenže je skvelý pre pokožku a výživu, ale má aj prirodzené antiseptické vlastnosti. Jedným zo spôsobov boja proti plesniam je zmiešať jeden diel jablčného octu s dvoma dielmi teplej vody. Pred 20-minútovým namáčaním nechtov do zmesi si ich dobre zastrihnite.

Ak budete postupovať podľa tejto techniky, uvidíte rozdiel do 12 týždňov. Môže sa to zdať ako dlhá doba, ale je to lepšie, ako čakať 18 mesiacov, kým huba sama zmizne!

Línie nechtov: Prečo sa objavujú a čo naznačujú o vašom zdraví?

Mnohí ľudia si možno všimli niekoľko pásikov na nechtoch. Čo znamenajú?

Výskum ukázal, že u väčšiny ľudí to neznamená zdravotný problém. Je to niečo úplne normálne. Zvyčajne sa objavia, ak je pokožka suchá, alebo sa môžu objaviť len tak v priebehu času. Tieto pásiky môžeme považovať za vrásky na nechtoch. S pribúdajúcim vekom začínajú nechty rásť nerovnomerne.

Ak však máte v tele málo bielkovín, zinku, vápnika alebo nedostatok vitamínu A, môže to spôsobiť nepríjemné vertikálne línie na nechtoch. Ak vidíte, že sa tieto línie stávajú výraznejšími, krvný test vám neuškodí.

Ako ich znížiť?

Najlepší spôsob je hydratovať ruky a prsty počas dňa hustým krémom, olejom alebo vazelínou.

Uistite sa, že nerobíte žiadnu z nasledujúcich 5 častých chýb, ktorými si nechtiac poškodíte nechty.

1. Strihanie kožičky

Nikto nikdy nemal rád kožičku a vy určite nie ste výnimkou. Možno si myslíte, že zastrihávanie nechtovej kožičky zabezpečuje dobre upravené nechty, ale v skutočnosti tým len spôsobujete drobné poranenia. Namiesto strihania kožičky, ktorá rýchlo dorastie, sa o ňu postarajte nanesením špeciálneho oleja. Majte ho na nočnom stolíku a každý večer pred spaním ho nezabudnite použiť.

2. Nejete zdravo

Výživa je alfou a omegou pre naše celkové zdravie a vzhľad. Mliečne výrobky, mäso, morské plody, orechy a celozrnné výrobky sú potraviny, ktoré by nemali chýbať vo vašom jedálničku, ak sú vaším cieľom pevné nechty.

3. Vykonávanie gélovej a akrylovej manikúry

Akokoľvek pekne môžu vaše nechty vyzerať po návšteve obľúbeného nechtového salónu, gélová a akrylová manikúra si vyžaduje trenie povrchu nechtu, čo spôsobuje, že nechty sú tenké a krehké. Po odstránení materiálu sa rozlúčte s ohromujúcimi nechtami.

4. Vynechajte základný lak

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo majú vaše nenalakované nechty takú farbu, akú mala vaša posledná manikúra? Odpoveď je jednoduchá: pretože vynecháte základný lak. Z nejakého dôvodu sa táto číra kvapalina nazýva báza. Je to základný podklad pre manikúru a chráni nechty pred škvrnami po laku.

5. Nedbáte na ich hydratáciu.

Samozrejme, nebudeme vám hovoriť, aby ste nerobili domáce práce, pretože sklo sa samo zázračne nevyčistí. Odporúčame však vždy nosiť rukavice na ochranu rúk a nechtov pred vysušením a často používať krém na ruky.

Ak sa Vám tento príspevok páči, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi.

Written By
More from redakcia
Neuveriteľne vláčny a jednoduchý mrkvový koláč: Miluje ho celá moja rodina!
BUDETE POTREBOVAŤ: 2 šálky (250 g) hladkej múky 2 čajové lyžičky sódy...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *