Za 2 týždne sa zbavila artritídy s obyčajným jablčným octom!

Všetci si myslíme, že vieme, čo je to artritída alebo reumatizmus. Tí, ktorí to nezažili, si to však len ťažko vedia predstaviť. Artritída je ochorenie, ktoré spôsobuje chronickú bolesť a zápal, ako aj stuhnutosť prstov na rukách a nohách, kolien, bedier a iných telesných kĺbov. Artritída môže mať viacero foriem.

Najčastejšie sa vyskytuje reumatoidná artritída, ktorej príznaky sa vyvíjajú postupne počas dlhého obdobia, zvyčajne niekoľkých týždňov. Niekedy sa však môže vyvinúť rýchlejšie, doslova v priebehu niekoľkých dní. Bolesť kĺbov pri reumatoidnej artritíde je zvyčajne pulzujúca a bodavá. Ráno je silnejšia.

Liečba jablčným octom za 2 týždne

Skôr ako začneme opisovať liek, vedzte, že ide o skutočný príbeh ženy, ktorá si pomocou jablčného octu úspešne vyliečila chronickú artritídu. Jej meno je Linda Faulknerová, ktorej toto ochorenie diagnostikovali v roku 2006.

Odvtedy vyskúšala niekoľko rôznych liečebných postupov vrátane liekov proti bolesti a steroidných kortikosteroidov, ale žiadny z nich nepriniesol úspech, iba dočasnú úľavu od bolesti.

Nech robila čokoľvek, bolesť sa vždy vrátila. Najprv mala postihnuté zápästie, potom sa choroba rozšírila na chrbát a krk a bolesť sa postupne stupňovala.  Jedného dňa Linda čítala o Sarah Gallovej, ktorá si vyliečila artritídu pitím zmesi vody, medu a jablčného octu. Rozhodla sa to teda vyskúšať.

Začala teda piť každé ráno a večer jeden pohár vlažnej vody zriedenej s 1 čajovou lyžičkou medu a 1 čajovou lyžičkou jablčného octu. O 2 týždne neskôr bola prvýkrát po rokoch od vzniku ochorenia bez bolesti. Linda bola skutočne šokovaná a šťastná zároveň.

Tento domáci liek jej pomohol opäť si naplno užívať život.
Ako jablčný ocot lieči artritídu

Odborníci tvrdia, že bolesť kĺbov je často spôsobená nedostatkom minerálov. Jablčný ocot obsahuje veľké množstvo vápnika, draslíka, horčíka a fosforu – minerálov, ktoré telo potrebuje na zmiernenie bolesti.

Okrem toho jablčný ocot obsahuje antioxidanty, kyselinu octovú a betakarotén, ktoré sú tiež veľmi prospešné pri bolesti.

Antioxidanty blokujú škodlivé účinky voľných radikálov a zabraňujú poškodeniu tkaniva, ktoré je typické pre degeneratívne ochorenia, ako je napríklad artritída. Jablčný ocot tiež pomáha vyplavovať toxické látky z tela a má protizápalové účinky.

Med, ktorý bol tiež pridaný do receptu, znižuje zápal a podporuje rýchlejšiu regeneráciu poškodených tkanív.

Ak aj vás trápi artritída a bolesť kĺbov, určite musíte vyskúšať tento recept. Okrem pitia jablčného octu môžete liečbu urýchliť aj výrobou octových zábalov. Tie poskytnú takmer okamžitú úľavu od bolesti až do vyliečenia, ktoré zabezpečí jablčný ocot užívaný vnútorne.

Podeľte sa o tento článok aj s ostatnými ak Vám bol prínosom. Ďakujeme.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*