Zaobstarajte si tento zázrak: Budete prekvapení, aký vplyv to bude mať na váš organizmus!

V poslednej dobe na nich narazíte prakticky na každom rohu. Sú v reštauráciách, kaviarňach aj v kanceláriách. Prostredníctvom soľných lámp či soľných svietnikov môžete zlepšiť ovzdušie aj u vás doma. Teda aspoň sa to hovorí. Čo je na tom pravdy?

Vzduch, ktorý dýchame, obsahuje kladné a záporné častice zvané ióny. Nedostatok záporných iónov môže spôsobiť únavu, skleslosť alebo pocit, že sme úplne z formy. Prebytok kladných iónov v ovzduší a narušenie rovnováhy majú na svedomí napríklad priemyselné exhalácie, výfukové plyny, televízory, monitory počítačov či klimatizácia.

Soľné lampy však majú dar tento nežiaduci stav zvrátiť. Obohacujú vzduch o záporné ióny a tým pomáhajú zlepšiť mikroklímu miestnosti, v ktorej sú umiestnené. Takýto vzduch má potom posilňujúce a aktivizujúce účinky na ľudský organizmus a zlepšuje celkovú kvalitu vzduchu, ktorý prijímame. A všetko to začína pri obyčajnej soli.

Soľ nad zlato

Soľ využívajú ľudia oddávna. Predtým bola taká vzácna, že sa používala ako peniaze. Slúži nielen na konzerváciu potravín a ochutenie jedál, ale jej liečebné účinky uľahčujú život nielen alergikom.

Himalájske soľné lampy sú pritom vyrobené z veľkých kamenných kryštálov soli pochádzajúcich obvykle z Indie alebo Pakistanu, teda krajinami susediacimi s Himalájami. Ťažia sa stovky metrov pod zemou a ich opracovanie prebieha vo väčšine prípadov ručne a bez použitia chemických látok. Aj preto je každá soľná lampa originál. Prakticky je nemožné vo svete nájsť dve rovnaké lampy.

Liečivé účinky soľných lámp
  • Soľné lampy sú odporúčané hlavne osobám s respiračnými problémami, so slabou imunitou, alergikom, ale aj fajčiarom.
  • Ak máte hlavu zaťaženú starosťami, je svetlo soľnej lampy príjemné, oslobodzuje myseľ a zaháňa depresie.
  • Pomôže tiež zmierniť strach, melanchóliu, mrzutosť, alebo nespokojnosť či pesimizmus.
  • Tlmené príjemné svetlo a prírodné farebné tóny soľnej lampy vhodne pôsobia pri nespavosti.

Odborníci, ktorí sa venujú feng-shui a usilujú o čo najharmonickejšie usporiadanie interiéru, uvádzajú, že soľné lampy môžu zmierniť účinky geopatogénnych zón.

Written By
More from redakcia
Tieto orgánové hodiny v čínskej medicíne sa nikdy nemýlia! Je to cesta k uzdraveniu…
Čínske biologické hodiny ukazujú časové intervaly, v ktorých koluje životná energia v...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *