Zapáchajúca pleseň, slizké usadeniny: Ako vyčistiť vnútro práčky za pár drobných!

Zvyšky pracieho prášku a plákania, mastné usadeniny alebo dokonca pleseň, ktoré sa nahromadia v bubne alebo na rúrkach, znečisťujú vodu na pranie, takže namiesto čistenia oblečenia ho len namáčate v množstve špinavej bielizne – prirodzene, na konci programu bude namiesto sviežosti nepríjemne zapáchať.

Oplatí sa tiež dávať pozor na hluk: nezvyčajné bzučanie alebo napínanie môže znamenať upchatie, ktoré môže byť spôsobené aj nahromadením usadenín.

Ak spozorujete niektorú z týchto vecí, neotáľajte a práčku okamžite vyčistite, aby ste predišli veľkému poškodeniu vášho obľúbeného oblečenia.

Použite tento postup!

Existujú špeciálne pracie prostriedky na čistenie práčok, ale vnútro práčky môžete vyčistiť aj niektorými lacnejšími pracími prostriedkami.

Usadeniny vodného kameňa, ako aj plesne, ľahko odstránite tak, že do bubna práčky nalejete liter 20-percentného octu a spustíte program s horúcou vodou na prázdno.

Ak nemáte problém s tvrdosťou vody a máte podozrenie, že problémom je skôr usadenina pracieho prášku – čo môže byť indikované usadeninou alebo ak vidíte v rozliatej vode slizké, lepkavé kúsky – oplatí sa použiť čistič práčky.

Aj keď v práčke občas periete mastné a zaolejované oblečenie – napríklad pracovné odevy – raz za šesť mesiacov použite na ich vyčistenie čistič, ktorý si poradí aj s mastnými usadeninami. Stačí naplniť dávkovač pracieho prostriedku na maximum a potom spustiť program na 95 stupňov.

Po skončení čistenia spustite prázdny program, aby ste odstránili všetky uvoľnené nečistoty. Ak stále počujete zvláštne cvakanie alebo z práčky vyteká voda, odklopte ozdobný prúžok v spodnej časti: za ním sa nachádza filter práčky, v ktorom nájdete papierové vreckovky, kovové mince, gombíky a vlasy, ktoré zostali v práčke.

Filter umyte trochou chlóru alebo octu a vráťte ho na miesto.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*