Zatočte s kruhmi pod očami: Jednoducho a rýchlo!

Kruhy pod očami sú večný problém žien. A pretože vie znížiť sebavedomie, pretože vzhľad kvôli nemu nie je dokonalý, ponúka sa otázka, ako problém riešiť. Najprv je nutné zistiť, čo za tým stojí. Na vine môže byť nezdravý životný štýl aj spanie na boku. Dôvodov vzniku kruhov pod očami je celý rad. V posledných rokoch je však kameňom úrazu nezdravý životný štýl.

S ním sa spája minimum spánku, fajčenie alebo iné podobné zlozvyky, tiež zlá životospráva postrádajúca zdravé potraviny a pravidelnosť stravovania. Samozrejme s ním ide ruka v ruke aj nedostatok tekutín, čo má na náš vzhľad veľký vplyv. Aby ste sa zbavili kruhov pod očami, práve tekutiny a potraviny redukujúce viditeľné známky únavy treba zaradiť do svojho jedálnička.

Zlý životný štýl však nie je jediný dôvod vzniku kozmetickej nedokonalosti. Na vine môže byť aj spanie na boku. Pri tejto polohe sa najviac zaťažuje očné okolie, čo ide ráno naozaj poznať. Kvôli spaniu na boku sa môže vyskytovať aj viac vrások na tvári alebo v dekolte.

K ďalším príčinám vzniku kruhov pod očami patria:

  • Genetika
  • Príliš veľa času stráveného pred počítačom
  • Slnečné žiarenie

Ako bojovať s kruhmi pod očami?

Treba si uvedomiť, že kruhy pod očami sú iba hlbšou vráskou na tvári. A rovnako ako s inými vráskami, aj s touto možno bojovať.  Existuje hneď niekoľko možností, ako sa vzhľadovej chybičky zbaviť, prípadne ako ju zamaskovať, pokiaľ boj s týmto problémom ešte len vedieme.

Povolajte na pomoc studené obklady a vrecká čaju

Medzi typické babské rady na kruhy pod očami patria studené obklady a vychladené vrecká čaju. Hovoríme o jednom z najjednoduchších riešení, ktoré uľavujú od symptómu únavy. Ak máte za sebou dlhú noc alebo ste pracovali pri počítači dlhšie, než je zvykom, použite obklady aj sáčky čaju.

Korektor problém dokonale zamaskuje

Že práve zvádzate s kozmetickou chybičkou dlhé boje? Nachádzate sa uprostred vojenského ťaženia, ale potrebujete nakúpiť alebo do práce? Nemusíte boj nutne vzdávať, stačí, keď kruhy pod očami zamaskujete. Pomôže vám korektor, ktorý by mal byť dobre krycí a vo farbe vašej pleti. V kombinácii s púdrom tvorí nerozdeliteľnú dvojicu, na ktorú rozhodne nedáte dopustiť.

Chce to viac železa

Podľa mnohých odborníkov sú kruhy pod očami symptómom nedostatku železa v ľudskom tele. Skúste preto do svojho jedálnička zakomponovať viac potravín, ktoré túto látku obsahujú. Súčasťou vašich pokrmov by tak mali byť žĺtky, ďalej strukoviny, šošovka, fazuľa alebo aj cícer. Pre milovníkov exotiky máme aj dobrú správu – nositeľom železa sú aj morské plody.

Vitamíny, do akcie!

Okrem spomínaného železa je potrebné dodať do tela aj vitamíny, predovšetkým vitamíny C, E a K. Opäť ich nájdeme aj v kope potravín a to napríklad v avokáde, orieškoch alebo citrusových plodoch. Čo je dobré obmedziť, tak soľ a príliš korenené jedlá.

Zdieľajte tento informatívny článok aj so svojimi priateľmi :).

Written By
More from redakcia
Je to najlacnejší zubný materiál, ktorý vám však zvyšuje riziko závažných chorôb!
Amalgám je najlacnejší zubný materiál, ktorý sa používa na plombovanie zubov. Bohužiaľ,...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *