Zbavte sa bielych, tukových hrbolčekov okolo očí jednoducho a naturálne…

Malé biele hrbolčeky na koži, ktoré sa zvyčajne objavujú okolo nosa, líc alebo očí, sa nazývajú milia. Sú tiež známe ako mliečne škvrny a sú celkom bežné u detí. Vyskytujú sa v dôsledku uviaznutia keratínu pod kožou.
Mliečne škvrny sa môžu často vyskytnúť po ošetrení pokožky, ako je laserové ošetrenie, steroidné krémy, vystavenie slnku, popáleniny alebo pľuzgiere.
Keďže nie sú nič vážne a nemajú žiadne nežiaduce vedľajšie účinky na vaše celkové zdravie, ak máte mliečne škvrny, neznepokojujte sa.
Nepredstavujú síce zdravotné riziko, no aj tak sú na pohľad nepríjemné a veľa ľudí by sa ich chcelo zbaviť.
Našťastie pre vás existuje niekoľko veľmi účinných prírodných prostriedkov, ktoré môžete použiť, aby ste sa zbavili mliečnych škvŕn a my sa s vami o pár z nich podelíme:
Ovsené vločky

Ovsené vločky pomeľte mlynčekom na korenie, väčšie množstvo môžete pomlieť a uložiť na neskoršie použitie, na tento liek vám postačí polievková lyžica ovsených vločiek.

Kým sa všetko spojí do hustej pasty, zmiešame ovsené vločky s pár kvapkami vody. Venujte zvláštnu pozornosť oblastiam s mliečnymi škvrnami a odlíčte svoju tvár touto pastou z ovsených vločiek.

Ošetrenie parou

Pokiaľ ide o mliečne škvrny, naparovanie je jednoduchá technika, ale pomerne účinná. Prevarte trochu vody a nalejte ju do malej nádoby.
Umiestnite svoju tvár nad parnú vodu a zakryte si hlavu uterákom tak, aby sa para sústredila na vašu tvár.

Nechajte paru otvoriť póry a pre dosiahnutie najlepších výsledkov vykonajte toto ošetrenie každý deň.

Med

Med je liek na všetko, vrátane mliečnych škvŕn. Každý deň naneste trochu medu na mliečne škvrny, ale uistite sa, že med, ktorý používate, je organický; je to najlepšie na toto použitie. Nechajte med na tvári asi 20 minút a opláchnite si tvár teplou vodou.

Paradajkový džús

Proti mlieku je účinným prírodným prostriedkom aj paradajková šťava. Chyťte jednu paradajku, prekrojte ju na polovicu a jej šťavou potrite mliečne škvrny na tvári. Nechajte pôsobiť asi 20 minút a opláchnite vlažnou vodou. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov opakujte kúru dvakrát týždenne.

Ricínový olej

Ricínový olej je vynikajúci olej s množstvom zdravotných výhod. Väčšinou sa používa na rast vlasov a zahusťovanie obočia a mihalníc, ale je účinný aj proti mliečnym škvrnám.

Zmiešajte 1 ČL oleja s 1 ČL olivového oleja a naneste zmes priamo na mliečne škvrny. Nechajte zmes pôsobiť 10-20 minút a opláchnite ju teplou vodou.

Cukor + Citrónový peeling

Vynikajúcou metódou na odstránenie mliečnych škvŕn je pekný peeling raz alebo dvakrát týždenne. Môžete to urobiť takto: zmiešajte 1 ČL cukru s kvapkou citrónovej šťavy a touto zmesou si masírujte tvár.

Krúživými pohybmi ju jemne naneste na mliečne škvrny. Niekoľko minút masírujte mliečne škvrny a potom opláchnite vodou.

Čajovníkový olej

Na mliečnu škvrnitosť je stromový olej skvelým liekom. Nájdete ho takmer v každom zdravotníckom obchode a je veľmi dobrý na všetky druhy kožných problémov vďaka svojim antibakteriálnym vlastnostiam. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov si kúpte kvalitný čajovníkový olej.

Naneste čajovníkový olej na postihnuté miesta a nechajte pôsobiť cez noc. Keď nasledujúce ráno vstanete, opláchnite ho trochou vody. Olej je super mastnota, takže si možno budete chcieť vlasy zviazať cez noc, aby ste sa vyhli masteniu.

Zdieľajte aj so svojimi priateľmi:). Ďakujeme.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*