Zbavte sa chĺpkov s touto domácou pastou! Len 3 ingrediencie!

Fúzy sa u mužov stali symbolom mužnosti a veľa ľudí ich považuje za atraktívne. Lenže u žien je situácia diametrálne odlišná – pokiaľ im rastú chĺpky a fúzy na tvári, spôsobuje im to mnohokrát doslova traumu. Nie každá žena je natoľko sebavedomá, aby svoje fúzy priznala okolitému svetu a nehanbila sa za nich.

Je mnoho spôsobov odstránenia

Väčšina žien sa naopak chĺpkov na tvári snaží čo najefektívnejšie zbaviť. Odstránenie je možné depiláciou, epiláciou, pomocou lasera alebo jednoduchým oholením. Žiadna táto metóda ale nie je trvalá, niektoré z nich sú dokonca veľmi bolestivé.

  • Existuje ale jedna ľahká a účinná metóda, na ktorú vám postačia tri obyčajné ingrediencie a behom chvíľky sa nevzhľadných chĺpkov zbavíte.

Zabudnite na vytrhávanie pinzetou. To je nielen bolestivé, ale navyše poškodzuje pokožku, spôsobuje začervenanie, môže viesť k rozvoju akné a následne môže spôsobiť, že chĺpky začnú zarastať a celý problém sa iba zhorší. Pokiaľ budete používať túto prírodnú metódu, počas mesiaca chlpy kompletne zmiznú.

Čo budete potrebovať?
  • ½ lyžice kokosového oleja
  • 3 lyžice celozrnnej múky
  • trochu vody
Ako postupovať?
  1. Pokiaľ nemáte po ruke kokosový olej, môžete použiť aj olivový, taká zmes ale nebude tak účinná. Najprv umyte tvár vlažnou vodou, dobre ju osušte a pomocou prstov krúživými pohybmi dôkladne votrite kokosový olej do postihnutej oblasti.
  2. V ďalšej miske si pripravte celozrnnú múku zmiešanú s trochou vlažnej vody. Mala by vzniknúť pasta.
  3. Pastu potom naneste na miesta, ktoré ste predtým natreli kokosovým olejom. Nechajte ju úplne zaschnúť, potrvá to asi desať minút. Potom pastu krúživými pohybmi z tváre zotrite. Na záver zvyšky zaschnutej masky zmyte.

Na pokožke sa môžu objaviť začervenané fliačky, ktoré ale behom chvíľky zmiznú. Po odstránení masky ošetrite pleť tonikom a hydratačným krémom.

Používajte ju dvakrát týždenne po dobu štyroch týždňov, kým chĺpky nevymiznú :).

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*