Zbavte sa roztočov, ktoré sú v matraci na posteli!

Pravidelná výmena posteľného prádla na posteli, v žiadnom prípade nezabezpečuje jej hygienu. Podľa výskumov môžu na matraci, ktorý sa považuje za čistý, žiť milióny roztočov, ktoré sa spolu s ich výkalmi môžu dostať do pľúc a dokonca spôsobiť astmatický záchvat.

Pozrite sa, ako by ste mali správne čistiť matrac a zabezpečiť si kvalitnejší spánok.

S vysávačom

Vysávanie je to najlepšie, čo môžete urobiť každý týždeň. Začnite v hornej časti matraca a postupne sa posúvajte po stranách a rohoch smerom nadol. Raz za čas môžete matrac otočiť hore nohami a zopakovať to. Použite špeciálny (menší) nástavec, ktorý môže mať váš vysávač.

So sódou bikarbónou

Ak chcete matrac vyčistiť dôkladnejšie, použite jedlú sódu. Posypte matrac jedlou sódou a votrite ju do neho hrubou kefou.
Nechajte ju pôsobiť 10 minút, aby sa vône absorbovali a potom ju vysajte.

Do jedlej sódy môžete pridať niekoľko kvapiek esenciálnych olejov, aby ste ju viac prevoňali. Po skončení drhnutia vysajte matrac, aby ste zabránili vzniku zvyškov.

Voda a prostriedok na umývanie riadu

Ak máte na matraci čerstvé škvrny, môžete ich odstrániť s trochou studenej vody a prostriedku na riad, s pomocou špongie alebo uterákom. Ak sú škvrny už staršie, budete musieť čistiť dlhšie a vymeniť studenú vodu za teplú s pridaním amoniaku do zmesi.

Pravidelné otáčanie na všetkých stranách

Nezabudnite, že matrac je potrebné minimálne raz za 1,5 mesiaca (6 týždňov) otočiť na druhú stranu, aby netrpel tlakom vášho tela len na jednej strane a “neklesal” v priebehu času.

Vystavenie slnečnému žiareniu

Matrac je dôležité raz za 4 mesiace vyvetrať, t. j. vyniesť ho na balkón a vystaviť slnku. Okrem toho denne otvárajte okná, pretože to pôsobí ako prirodzená dezinfekcia.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*