Zbavuje toxínov, zlepšuje zrak a čistí pečeň! Tu to však nekončí…

Červená repa je neuveriteľne zdravá, má taký vysoký obsah antioxidantov, že ak ju budete jesť pravidelne, lekárovi sa na nejaký čas určite vyhnete.

Okrem toho, že z tela vyplavuje všetky toxíny, zlepšuje trávenie a pomôže vám v krátkom čase zhodiť nejaké to kilo navyše. Má veľmi vysoký obsah výživných látok, a keďže sa ľahko pestuje, nemala by sa vynechať z vášho jedálnička.

Výskum ukázal, že pravidelná konzumácia môže výrazne prispieť k udržaniu zdravého cievneho systému. Pravidelná konzumácia sa odporúča aj starším ľuďom, pretože červená repa môže pomôcť zabrániť tvrdnutiu stien zberných kanálikov.

Obsah draslíka zvyšuje výdrž, obsah cholínu čistí pečeň a stimuluje obličky, močový mechúr a žľazový systém. Má dobrý vplyv na trávenie: vysoký obsah vlákniny pomáha predchádzať zápche a iným žalúdočným ťažkostiam.

Znižuje hladinu cholesterolu: Má silný účinok na zníženie zlého cholesterolu a zvýšenie dobrého cholesterolu.

Znižuje únavu: Vďaka obsahu dusičnanov môže pomôcť dobiť telo energiou. V prípade chronickej alebo jesennej únavy sa odporúča pravidelne jesť červenú repu alebo šťavu z červenej repy počas jedného až dvoch mesiacov.

Prírodné diuretikum: Pravidelná konzumácia červenej repy môže pomôcť zbaviť sa prebytočných toxínov a problémov so zadržiavaním vody. Má silný očistný účinok.

Znižuje krvný tlak: Odporúča sa aj tým, ktorí trpia vysokým krvným tlakom. Chráni pred vznikom rôznych kardiovaskulárnych ochorení.

Podeľte sa o tento článok aj so svojimi priateľmi a rodinou.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*