Zelené mydlo: Jeho veľká hodnota a prospešné využitie, o ktorom vie len málo ľudí…

Funguje to zázračne!

Jeho veľká hodnota a prospešné využitie, o ktorom vie len málokto

Zelené mydlo mnohí považujú za zastarané, pretože si ho spájajú so starými rodičmi na dedine a dávajú prednosť voňavejším krémovým mydlám s farebnými modernými obalmi. Všetci sa však mýlime, pretože má viacero výhod a mali by sme ho zaradiť do nášho každodenného života.

Kocka zeleného mydla je tvrdá a netvorí veľa mydla, čo znamená, že vydrží oveľa dlhšie ako podobné výrobky. Zelené mydlo, pre tých, ktorí to nevedia, je zelené kvôli farbe olivovníka. Olivový olej má už od dávnych čias vynikajúce liečivé vlastnosti, avšak zelené mydlo sa vyrába aj z iných rastlín ako z olív, čím si zachováva väčšinu výhod prírodného produktu!

Jeho vlastnosti

Rozmanitosť využitia olivového oleja a jeho zmäkčujúcich a dezinfekčných vlastností je stále silou, s ktorou treba počítať. Má terapeutické účinky proti kožným ochoreniam, ako je psoriáza a dermatitída, pričom jeho najväčším prínosom zostáva ochrana pokožky pred dehydratáciou a vysušením, samozrejme, nie je jediná.

Hydratuje pokožku.

Zelené mydlo čistí pokožku bez toho, aby ju zbavovalo prirodzených mastných zložiek, čo sa síce iným mydlám darí, ale výsledkom je suchá a dehydrovaná pokožka. Jeho prírodné zloženie uvoľňuje póry pokožky, umožňuje potenie, ale zároveň prirodzeným spôsobom chráni kožné bunky.

V zelenom mydle sa nachádza aj látka glycerín, ktorá zachováva hydratáciu pokožky tým, že čerpá vodu aj zo vzduchu, zatiaľ čo v iných komerčných mydlách bola odstránená a používa sa na iné účely.

Zelené mydlo má príjemnú vôňu

Zelené mydlo má jemnú vôňu, na rozdiel od silných vôní, ktoré majú iné mydlá a často spôsobujú nepríjemné pocity citlivej aj necitlivej pokožke.

Pena na holenie

Tých, ktorí trvajú na holení bez strojčeka, presvedčí test. Zelené mydlo zanecháva pokožku bez podráždenia a začervenania.

Čistič podláh

V polovici vedra vody rozpustite 2 až 3 polievkové lyžice zelenej mydlovej drte. Podlahy sa budú lesknúť ako nikdy predtým.

Čistič odevov

Poťahy, záclony a plachty namočte do vane naplnenej vodou s trochou zeleného mydla a potom ich vložte do práčky na pranie. Zistíte, že nájdu svoj stratený lesk a belosť.

Zdieľajte tento príspevok aj so svojimi priateľmi a rodinou.

Written By
More from redakcia
Vynikajúce expresky, ktorých príprava vám zaberie doslova pár minút :)
Ingrediencie: rolka z lístkového cesta hustý džem alebo marmeláda 1 vajce voliteľný...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *