Žena, ktorá je odborníčka na výživu, jedla banány 12 dní. Čo sa stalo potom s jej telom, je úžasné!

Banány patria medzi najzdravšie ovocie na svete. Majú vysoký obsah draslíka a nízky obsah sodíka a poskytujú veľa zdravotných výhod. Banány môžu konzumovať ľudia s cukrovkou, srdcovými chorobami a rakovinou bez negatívnych následkov.

Okrem toho sa Julia Tarabathová rozhodla 12 dní jesť iba banány. Žena je odborníčka na výživu a rozhodla sa vidieť výhody tohto ovocia. Aj keď sú banány kalorické, obsahujú veľké množstvo fruktózy, glukózy a vlákniny. Môžu potlačiť vašu chuť k jedlu a poskytnúť vám dlhý pocit sýtosti.

Prvé, čo si Julia počas experimentu všimla, bolo, že sa jej zlepšilo trávenie a nemala bolesti žalúdka. Okrem toho sa zbavila vysokej hladiny cukru v krvi, hormonálnej nerovnováhy a kandidózy.

10 dôvodov, prečo jesť viac banánov

Zdravotné výhody banánov sú nepopierateľné. Toto tropické ovocie je bohaté na živiny, ktoré môžu byť užitočné pri mnohých ochoreniach.

Tu je 10 zaujímavých vecí o banánoch: Ak idete do posilňovne, dva banány vám môžu poskytnúť dostatok energie na 90-minútové cvičenie.

1. Banány majú vysoký obsah tryptofánu, ktorý stimuluje produkciu serotonínu – neurotransmiteru, ktorý pôsobí na mozog, ktorý je známy ako hormón šťastia pre svoje relaxačné a náladové účinky.

2. Banány sú bohatým zdrojom vitamínu B6, ktorý reguluje hladinu cukru v krvi a zlepšuje náladu

3. Vitamín B6 v banánoch je účinný pri znižovaní stresu vďaka svojim upokojujúcim a relaxačným vlastnostiam pre nervový systém.

4. Banány sú bohaté na draslík a málo sodíka, čo z tohto exotického ovocia robí dokonalú kombináciu na zabezpečenie zdravého krvného tlaku. Okrem toho poskytuje tiež ochranu pred údermi.

5. Banány sú prírodným antacidom, ktoré pomáha pri pálení záhy

6. Vďaka rozpustnej vláknine zvanej hydrokoloid môžu banány úspešne nahradiť preháňadlá a pomôcť normalizovať pohyby tráviaceho traktu.

7. Banány môžu zvýšiť svoju schopnosť sústrediť sa a venovať pozornosť kvôli veľkému množstvu draslíka. Preto sa pred štúdiom na skúšky odporúča jesť banány.

8. Mliečny koktail s banánmi a medom vás zbaví kocoviny. Banány upokojujú žalúdok a med vyrovnáva hladinu cukru v krvi a hydratuje organizmus.

9. Šupky z banánu môžu byť tiež užitočné. Môžu liečiť svrbenie po bodnutí komárom. Trením postihnutej oblasti o vnútro banánovej šupky znížite zápal aj podráždenie.

10. Banány sú bohaté na antioxidanty, poskytujú voľné radikály a chránia pred chronickými chorobami

Banán je superpotravina bohatá na živiny, ale tiež s mnohými terapeutickými vlastnosťami, ktorá by mala vo vašej strave zaujímať dôležité miesto.!

Zdravotné výhody

Udržiavanie nízkeho príjmu sodíka je nevyhnutné pre zníženie krvného tlaku, avšak zvýšenie príjmu draslíka môže byť rovnako dôležité kvôli jeho vazodilatačným účinkom.
Astma: Štúdia Imperial College London zistila, že deti, ktoré jedli banán denne, mali o 34% nižšie riziko vzniku astmy.

Rakovina:

Konzumácia banánov, pomarančov a pomarančového džúsu v prvých dvoch rokoch života môže znížiť riziko vzniku leukémie u detí. Banány, ktoré sú dobrým zdrojom vitamínu C, môžu pomôcť zabrániť tvorbe voľných radikálov, ktoré spôsobujú rakovinu. Vysoký príjem vlákniny z ovocia a zeleniny je spojený so zníženým rizikom rakoviny hrubého čreva a konečníka.

Zdravie srdca:

Obsah vlákniny, draslíka, vitamínu C a B6 v banánoch je prospešný pre srdce. Podľa doktora Marka Houstona z Vanderbiltovej lekárskej fakulty je zvýšenie príjmu draslíka spolu s poklesom príjmu sodíka najdôležitejšou zmenou, ktorú môže človek urobiť, aby znížil riziko kardiovaskulárnych chorôb.

Jedna štúdia zistila, že u tých, ktorí konzumovali 4069 mg draslíka denne, bolo o 49% nižšie riziko úmrtia na ischemickú chorobu srdca v porovnaní s tými, ktorí konzumovali menej draslíka (asi 1 000 mg denne). Vysoké dávky draslíka súvisia aj so zníženým rizikom mŕtvice, ochranou pred úbytkom svalovej hmoty, udržiavaním minerálnej hustoty kostí a redukciou obličkových kameňov.

Cukrovka:

Štúdie preukázali, že ľudia s cukrovkou 1. typu, ktorí majú diétu s vysokým obsahom vlákniny, majú nižšiu hladinu glukózy v krvi. Priemerný banán poskytuje asi 3 gramy vlákniny. Odporúčania sú 21 – 25 g/deň pre ženy a 30 – 38 g/deň pre mužov.

Liečba hnačiek:

Na liečbu hnačiek sa odporúčajú jablká a banány. Počas hnačkových záchvatov sa vo veľkom množstve strácajú elektrolyty, ako je draslík, a postihnutí sa cítia slabí. Banány môžu pomôcť zvýšiť množstvo potrebného draslíka. Banány tiež pomáhajú zlepšovať pamäť a náladu, pretože obsahujú aminokyselinu nazývanú tryptofán.

Riziká

Beta-blokátory predpísané pre srdcové choroby môžu spôsobiť vysokú hladinu draslíka v krvi. Pri užívaní betablokátorov by sa mali jedlá bohaté na draslík konzumovať s mierou.

Príliš veľa draslíka môže byť škodlivé pre tých, ktorých obličky nie sú úplne funkčné. Ak obličky nie sú schopné odstrániť prebytočný draslík z krvi, konzumácia prebytočného draslíka môže byť smrteľná.

Zdieľajte tento článok na Facebooku.
Written By
More from redakcia
Napravte chybu, ktorú pri varení s cesnakom robí takmer každý!
Cesnak nie je len bylina a korenie, ktoré konzumujeme ako potravinu, ale...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *