Žena má ohromujúce výsledky potom, ako každý deň konzumovala kurkumu!

Kurkuma je skutočne zázračný liek

Existuje produkt, ktorý si zaslúži označenie “superpotravina”, je to kurkuma. Bolo objavených už viac ako 600 preventívnych a liečebných využití kurkumy a výskumy len pribúdajú. Istá žena menom Karin vyskúšala kurkumu a jedla ju každý deň počas jedného mesiaca. To, čo si po tomto mesiaci všimla, nikto nečakal.

Karin už nejaký čas trpela vysokým cholesterolom a žalúdočno-črevnými problémami. Hľadala riešenia bez výsledku a dala kurkume poslednú šancu, aby sa svojich problémov zbavila. Varila s ňou mesiac a zrejme to malo veľký účinok.

Karin čoskoro zistila, že kurkuma je riešením jej zdravotných problémov, ale tiež zistila, že veľmi dobre funguje na mnoho ďalších vecí.

1. Kurkuma pomáha pri chudnutí

Kurkuma vám skutočne môže pomôcť schudnúť. Štúdie na zvieratách ukázali, že pomáha stabilizovať hladinu cukru. Prášok zabraňuje ukladaniu sacharidov ako tuku, čo blokuje priberanie na váhe. A keďže kurkuma je štipľavá, podporuje aj metabolizmus.

A to z dlhodobého hľadiska urýchľuje spaľovanie kalórií. V neposlednom rade kurkuma zlepšuje chuť jedla. To znamená, že sa rýchlejšie zasýtia, a preto zjete menej.

2. Kurkuma pomáha proti starnutiu

Každý chce žiť čo najzdravšie, samozrejme aj vo vyššom veku. Kurkuma vám to môže uľahčiť. Antioxidanty pomáhajú nielen predchádzať rakovine, ale aj starnutiu. Starnutie je viditeľný dôsledok poškodenia buniek. Antioxidanty absorbujú škodlivé účinky voľných radikálov a toxínov, čím zabraňujú poškodeniu buniek.

Samotné korenie nie je antioxidant, ale výskum ukázal, že zvyšuje hladinu antioxidantov v tele. Preto tiež účinne zabraňuje starnutiu. Nielen vo vnútri tela, ale aj navonok!

3. Kurkuma dokáže bojovať proti depresii

Kurkuma môže pomôcť aj v boji proti depresii. Bol vykonaný výskum spojitosti medzi kurkumou a depresiou. Táto štúdia zistila, že aktívna zložka kurkumy, kurkumín, je účinná pri znižovaní príznakov depresie. Tento účinok sa môže zvýšiť jej kombináciou s inými bylinkami.

Ďalšou zaujímavou vlastnosťou tohto korenia je, že zvyšuje účinky antidepresív. Tie najlepšie účinkujú v kombinácii s kurkumou. Inými slovami, samotný prášok môže pomôcť znížiť pocity depresie a zároveň posilniť účinky iných liekov proti depresii.

4. Kurkuma je dobrá pre vaše srdce

Kurkuma má priaznivý vplyv aj na vaše srdce. Obsahuje látky, ktoré majú pozitívny vplyv na činnosť srdca a krvných buniek. V jednej štúdii dostala skupina 121 pacientov, ktorí podstúpili operáciu, po niekoľkých dňoch 4 gramy kurkumy alebo placebo.

V skupine, ktorá dostávala korenie, sa riziko infarktu v nemocnici znížilo o 65 %. Preto by malo zmysel pridať kurkumu do svojho jedálnička, ak vám hrozí riziko srdcových ochorení.

5. Kurkuma detoxikuje organizmus

Kurkuma sa používa vo väčšine programov na detoxikáciu organizmu, čo nie je náhoda, pretože môže mať vplyv na kvalitu pečene. Tá je hlavným orgánom, ktorý je potrebné vyčistiť. Štúdie preukázali, že fermentovaný prášok kurkumy zlepšuje funkciu pečene.

6. Kurkuma pomáha proti Alzheimerovej chorobe

Alzheimerova choroba je najčastejšou formou demencie. Kurkuma však môže pomôcť predchádzať jej vzniku. Kurkuma je tiež dobrá pre mozog a najmä pre pamäť. Pravidelná konzumácia kurkumy znižuje aj riziko Parkinsonovej choroby.

Alzheimerova choroba vzniká preto, že sa v mozgu hromadia určité bielkoviny (najmä tau proteíny) a spôsobujú odumieranie mozgových buniek. Štúdie na potkanoch ukázali, že kurkuma dokáže tomuto správaniu tau proteínov zabrániť, čo má pozitívny vplyv na zdravie mozgu.

7. Kurkuma ako prírodný liek proti bolesti (pri reumatizme a osteoartritíde)

Kurkuma sa v Ázii už po stáročia používa ako liek proti bolesti. Bolo tiež preukázané, že kurkuma znižuje bolesť pri reumatizme a osteoartritíde, niekedy dokonca viac ako liečivé lieky. Štúdie preukázali, že doplnky stravy s kurkumou sú pri zmierňovaní bolesti účinnejšie ako diklofenak.

To je dobré, pretože lieky ako diklofenak majú niekoľko vedľajších účinkov. Kurkuma je prírodný produkt a nijako nepoškodzuje organizmus. Ak teda hľadáte účinný a zároveň neškodný prostriedok proti bolesti, kurkuma je dobrou voľbou.

8. Rakovina

Kurkumín čiastočne neutralizuje poškodenie buniek v pečeni, obličkách a mozgu, čím zabraňuje vzniku rakoviny v týchto orgánoch. Národná nadácia pre rakovinu financuje dve štúdie zamerané na kurkumu. Vedci zistili, že toto korenie zabraňuje vzniku nádorov.

Varovanie: Kurkuma nie je náhradou liekov, ale len doplnkom každodennej stravy!

9. Kurkuma znižuje hladinu cholesterolu

Kurkuma robí zázraky pre vašu krv. Znižuje hladinu cholesterolu a tým predchádza riziku infarktu. Užívanie kurkumy už počas jedného týždňa prispieva k výraznému zlepšeniu hladiny cholesterolu. Okrem toho kurkuma posilňuje krvné bunky a zabraňuje agregácii krvných doštičiek.

Tento trojitý účinok kurkumy vysvetľuje, prečo je taká prospešná pri prevencii kardiovaskulárnych ochorení.

10. Kurkuma podporuje dobré trávenie

Kurkuma uľahčuje telu trávenie potravy. Ak máte črevné problémy, určite ju vyskúšajte. Kurkumín zohráva dôležitú úlohu pri prevencii a liečbe žalúdočných vredov a podporuje aj funkciu pečene.  V Nemecku sa kurkuma už aktívne používa ako prírodný liek na žalúdočno-črevné problémy.

Ak je pre Vás tento článok užitočný, zdieľajte ho aj s ostatnými na Facebooku. Ďakujeme.

Written By
More from redakcia
5 spoľahlivých spôsobov, ako sa konečne rozlúčiť s červenými očami!
Naše oči sú jednou z najcitlivejších častí tela, preto sa veľmi ľahko...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *