Zlepšite prietok krvi pomocou týchto esenciálnych olejov pre krvný obeh!

Využitie esenciálnych olejov na obeh môže pomôcť zvýšiť prietok krvi vo vašom tele. Po pravde povedané, zlý krvný obeh môže viesť k poklesu vášho celkového zdravia! Zlyhanie vo vašom obehovom systéme spôsobuje nielen nepohodlie, ale môže viesť aj k vážnym zdravotným problémom.

Keď je správny krvný obeh, každá časť vášho tela dostáva kyslík a životne dôležité živiny, ktoré potrebuje na optimálne fungovanie. Na druhej strane zlá cirkulácia bráni voľnej distribúcii týchto životne dôležitých živín a kyslíka. Akákoľvek časť vášho tela, ktorá je zbavená kyslíka a živín, bude poškodená alebo prinajmenšom nebude schopná vykonávať svoje funkcie. Len si predstavte, čo sa stane, ak váš mozog nebude dlhší čas schopný získať dostatok kyslíka! Áno, znie to strašidelne, však!

Možné príčiny zlého obehu

Niektoré z možných príčin zlého krvného obehu zahŕňajú:

 • Choroby ako obezita a cukrovka
 • Blokovať krvné cievy
 • Sedavý spôsob života/nedostatok pohybu
 • Chladné počasie
 • Príznaky slabého obehu
 • Bolesť kĺbov
 • Necitlivosť a brnenie v rukách a nohách
 • Opuchy končatín
 • Závraty
 • Znížená kognitívna schopnosť
 • Studené ruky a nohy
 • Svalové kŕče
 • Bolesti
 • Kŕčové žily
Tu sú niektoré z najlepších esenciálnych olejov, ktoré zlepšujú krvný obeh:

1. Cypriš

Cypriš pomáha znižovať zápaly v tele. Pri lokálnom použití zvyšuje prietok vody, čo pomáha znižovať opuchy, bolesti, kŕče a bolesti.

2. Čierne korenie

Je to jeden z najlepších esenciálnych olejov na zlý obeh. Produkuje teplo, ktoré pomáha zlepšovať krvný obeh. Obsahuje tiež protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú znižovať bolesť a stuhnutosť.

3. Eukalyptus

Eukalyptus pomáha uvoľniť krvné cievy, čím zlepšuje prietok krvi. Je dôležité poznamenať, že zlá cirkulácia tiež vedie k akumulácii toxínov v mäkkých tkanivách. Akumulácia toxínov spôsobuje bolesť a bolesti najmä u pacientov s fibromyalgiou. Niet divu, že eukalyptus patrí medzi najlepšie esenciálne oleje na bolesť fibromyalgie. Eukalyptový olej môže tiež pomôcť zvýšiť prietok krvi v mozgu. Takže to môže byť užitočné pre tých, ktorí chcú zvýšiť výkon mozgu a zmierniť duševnú únavu.

4. Citronella

Citronella je skvelým svalovým relaxantom, ktorý pomáha zlepšovať krvný obeh a pomáha v boji proti svalovým kŕčom, kŕčom a bolestiam.

5. Koriander

Koriander pôsobí protizápalovo, pôsobí proti kŕčom a účinne zmierňuje bolesť. Pri lokálnom použití môže pomôcť zlepšiť krvný obeh a zmierniť bolesť kĺbov.

6. Citrónová tráva

Má antioxidačné, antiseptické, protizápalové a iné vlastnosti, ktoré pomáhajú stimulovať prietok krvi a tlmiť bolesť.

7. Helichrysum

Helichrysum je bohaté na antioxidačné a protizápalové vlastnosti. Pomáha nielen zlepšiť krvný obeh, ale je tiež skvelý na zmiernenie bolesti a opuchov.

8. Mäta pieporná

Mätový olej je veľmi všestranný. Je skvelý na zdravie ústnej dutiny, bolesti pri artritíde a samozrejme na zvýšenie krvného obehu.

9. Zázvor

Jeho protizápalové vlastnosti robia zo zázvoru dobrú voľbu na zmiernenie svalových kŕčov a bolesti kĺbov.

10. Rozmarín

Rozmarínový olej zlepšuje krvný obeh, podporuje trávenie a zmierňuje kŕče. Pomáha tiež zlepšiť pamäť a kognitívny výkon.

Zdieľajte tento informatívny článok aj so svojimi priateľmi.
Written By
More from redakcia
Neodolateľné karamelové kocky: Každá návšteva si pýta recept!
Ingrediencie: 32 dkg vanilkových oblátok 0,5 hrnčeka pekanových orechov 8 polievkových lyžíc...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *