Známy aspirín toho dokáže oveľa viac ako ste si mysleli. Tu je súpis 8 unikátnych vecí, ktoré ste o tejto bielej tabletke nevedeli.

Existujú možnosti využitia, kedy ho nemusíte prehĺtať, ale kedy ho rozomeliete a využijete ako základ domácich produktov na rôzne problémy. V čom všetkom môže byť prospešný?…

Pomocník pri kožných problémoch
To, na čo sa zameriame ako prvé, sú kožné problémy. Nie sú ničím výnimočné a ľudia hľadajú rôzne cesty a možnosti, ako ich môžu eliminovať. Pomôže práve Aspirin. Odporúčaný je ako tomu, kto má akné, tak i ľuďom, ktorí majú rôzne vyrážky a ďalšie problémy s kožou. To preto, že jednou z látok v tomto lieku je kyselina salicylová, ktorá pôsobí blahodarne práve na ľudskú pleť.

Dobrá voľba ak máte lupiny
Párkrát si prejdete vlasy a dopadne to tak, že vaše ramená sú plné lupín? Ak áno, nemusí to byť len šampón, čo vám pomôže. Dobrým pomocníkom môže byť práve Aspirin. Ten blahodarne pôsobí na vlasovú pokožku a znižuje jej problémy a tak aj tvorbu lupín. Pomoc je v takom prípade jednoduchá. Stačí tabletku rozdrviť a následne už len zmiešať s vaším šampónom.

Uľavuje po bodnutí hmyzom
Bodol vás komár, alebo dokonca osa? Ak sa potrebujete zbaviť danej bolesti, nie je nič jednoduchšie, než mať po ruke Aspirin. Ten však neprehĺtajte, keďže toto nie je ten druh bolesti, na ktorú by bol priamo určený pri svojom klasickom použití. Správna cesta k užitiu je spojená s tým, že si z neho nachystáte pastu. A to tak, že ho rozdrvíte a zmiešate buď s trochou vody, alebo s trochou oleja. Potom už stačí len aplikovať na konkrétne postihnutie miesto.

Pokračovanie na druhej strane >

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*