Zničené vlasy alebo ich vypadávanie? Overené rady, ktoré vaše vlasy zachránia!

Menšie vypadávanie vlasov počas dňa je považované za normálne, najmä ak človek náhle schudol, prežíva každodenný stres alebo má chronické ochorenie. Nedávne pôrody môžu tiež ovplyvniť vypadávanie vlasov. Niekedy však strata vlasov začína ohrozovať plešatosť. Našťastie existuje niekoľko jednoduchých a účinných spôsobov, ako si vlasy udržať a dokonca ich posilniť.

1. Správna životospráva stimuluje rast vlasov

Nesprávna výživa môže spôsobiť vypadávanie vlasov. Pridajte do svojho jedálnička správne jedlá a situácia sa môže zmeniť.

  • Kapusta Kimchi obsahuje probiotiká, ktoré pomáhajú zastaviť vypadávanie vlasov.
  • Vajcia sú bohaté na bielkoviny a biotín, ktoré sú potrebné na rast vlasov.
  • Špenát obsahuje železo a vitamín A, nevyhnutné pre rast vlasov.
  • Losos a ďalšie tučné ryby sú najlepším zdrojom omega-3 kyselín, ktoré sú zodpovedné za hustotu vlasov.
  • Avokádo je doslova naplnené vitamínmi E a C a taktiež veľmi dôležitými mastnými kyselinami, ktoré vytvárajú pozitívny účinok, a to aj na vlasy.
  • Mäso je ďalším zdrojom bielkovín a železa, ktoré sú nevyhnutné pre zdravie vlasov.
2. Vykonajte olejovú masáž pokožky hlavy

Masáž hlavy a masky s rôznymi olejmi môžu byť pre rast vlasov rovnako užitočné ako zmena jedálnička. Tieto opatrenia pomáhajú uvoľniť stres a aktivovať vlasové folikuly.

  • Rozmarínový olej sa používa na liečbu alopécie a stimuluje rast vlasov. Niekoľkokrát týždenne masírujte pokožku hlavy trochou oleja.
  • Geranium olej tiež podporuje rast vlasov. Môžete ho zmiešať so základným olejom a naniesť ako masku alebo pridať do šampónu a použiť ako obvykle.
  • Aloe vera gél dobre bojuje proti lupinám, o ktorých je známe, že spôsobujú svrbenie pokožky hlavy. Česanie poškodzuje kožu a drobné rany, vyrážky a podráždenie nepriaznivo ovplyvňujú rast vlasov a vedú k strate vlasov. Šťava z aloe vera je známa pre svoje hojivé vlastnosti.
3. Použite cibuľovú šťavu

Cibuľa samozrejme nemá najpríjemnejšiu vôňu, ale môže byť účinným prostriedkom proti plešatosti. Jeho šťava obsahuje živiny, ktoré sú dobré pre folikuly. Zlepšuje stav vlasov a podporuje ich rast. Šťavu môžete vytlačiť alebo nakrájať cibuľu v mixéri a potom vzniknutú kašu jemne votrieť do pokožky hlavy.

4. Pite zelený čaj

Zelený čaj je jedným z hlavných zdrojov antioxidantov. Odporúča sa ako aditívum pri liečbe rôznych ochorení. Čaj obsahuje epigalokatechín galát, ktorý ovplyvňuje rast vlasov. V malej štúdii si dobrovoľníci trpiaci alopéciou vzali nový doplnok. Obsahoval extrakt zo zeleného čaju, vitamín D, omega-3 a 6 druhov mastných kyselín. Výsledky ukázali, že u 80 % účastníkov bol pozorovaný výrazný rast vlasov.

5. Skontrolujte hladinu vitamínu D

Môže existovať súvislosť medzi nízkou hladinou vitamínu D a fokálnou alopéciou. Ľudia, ktorí sa stretávajú s problémom vypadávania vlasov, by sa preto mali poradiť s odborníkom a skontrolovať hladinu vitamínu D. Užívanie vitamínov predpísaných lekárom, zdravá strava a pobyt na slnku pomôžu zastaviť vypadávanie vlasov oveľa rýchlejšie, než si myslíte.

6. Nečešte si vlasy, keď sú mokré

Účes bezprostredne po šampónovaní spôsobí znateľné poškodenie. Ak to budete robiť pravidelne, môže to viesť k vypadávaniu vlasov a plešatosti. Namiesto toho nechajte vlasy prirodzene uschnúť a potom ich jemne rozčešte hrebeňom s preriedenými zubami.

7. Použite tekvicový olej

Počas veľkej vedeckej štúdie boli účastníci experimentu s androgenetickou (mužskou) alopéciou požiadaní, aby užívali doplnky s tekvicovým olejom, a ďalšia skupina ľudí – placebo. Účastníci prvej skupiny vykazovali výrazný rast vlasov. A hoci vedci tento problém ešte len riadne preštudujú, pridanie tekvicového oleja do stravy nepovedie k ničomu zlému a dokonca môže prispieť k boju proti vypadávaniu vlasov.

8. Umyte si hlavu šampónom zo sladkého drievka (koreň sladkého drievka)

Čínske sladkého drievka má mnoho užitočných vlastností. Stimuluje vlasové folikuly, podporuje rast a obmedzuje rednutie vlasov. Koreň sladkého drievka sa najľahšie používa vo forme šampónu. Môžete si kúpiť prírodný bylinný šampón so sladkým drievkom v jeho zložení a používať ho denne.

9. Skúste použiť zázvor

Podľa inej štúdie obsahuje zázvor bioaktívne zlúčeniny, ktoré majú pozitívny vplyv na rast vlasov. Okrem toho má antifungálne, antioxidačné a antimikrobiálne vlastnosti. Zázvorovú šťavu alebo olej môžete použiť ako výživnú masku na pokožku hlavy. Zmiešajte ho so základným olejom (ako je kokosový, arganový alebo jojobový) a naneste na vlasy. Nasaďte si na hlavu klobúk a po 30 minútach zmyte.

Zdieľajte tento zaujímavý článok aj so svojimi priateľmi :).

Written By
More from redakcia
Ak ste doteraz vyhadzovali stopky jahôd, po prečítaní tohto článku to už neurobíte!
Koho niekedy napadlo nevyhodiť stopku jahody? Keď zistíte, na čo je dobrá,...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *