Zrýchlite svoj metabolizmus: Vďaka TEJTO jedinej veci sa vám to konečne podarí!

 Je preukázané aj lekármi, že po 35-ke sa metabolizmus spomaľuje. Neznamená to však, že musíme zabudnúť na peknú postavu, krásne krivky a peknú pokožku. Málokto vie, že proces starnutia začína v endokrinnom systéme.

Narušený endokrinný systém

Toto vyvoláva jednu otázku. Dá sa niečo urobiť preto, aby sme zabezpečili produktívnu funkciu žliaz s vnútornou sekréciou a tým si predĺžili mladosť? Odpoveď znie: áno dá. Každý z nás môže zlepšiť endokrinný systém a dokonca si to nevyžaduje ani veľké finančné výdavky alebo nejakú fyzickú námahu.

Všetko, čo musíte urobiť, je správne sa stravovať a viac sa hýbať, pretože hlavným odoberateľom kalórií v tele je práve svalové tkanivo. Vyskúšajte dlhšie prechádzky, jógu, dlhé prechádzky alebo len choďte viac po schodoch.

Hlavným faktorom, ktorý ovplyvňuje fungovanie žliaz s vnútornou sekréciou, je jedlo. Je potrebné doplniť užitočné látky v strave, a tým aj pozitívne ovplyvniť fungovanie žliaz, napríklad štítnej žľazy.

Nezabudnite, že v prípade, že endokrinný systém bude fungovať ako hodinky, nebudete mať problémy ani s nadváhou. Ako teda na správnu výživu?

1) Štítna žľaza

Táto žľaza má silný vplyv na celé telo. Pri porušení štítnej žľazy človek cíti únavu a apatiu. V dôsledku toho stratí aj chuť na milovanie s opačným pohlavím. Porucha štítnej žľazy môže tiež spôsobiť výskyt symptómov predčasného starnutia v relatívne krátkom časovom období.

Aby sa predišlo týmto dôsledkom, je nutné doplniť zásobu jódu v tele. Tiež pre normálne fungovanie štítnej žľazy sú dôležité vitamíny B, C a tyrozín – špeciálna aminokyselina, ktorá sa podieľa na budovaní proteínu.

Hlavným zdrojom jódu sú morské plody, paradajky, reďkovky a repa. S vitamínmi vám pomôžu aj ovsené vločky, špargľa, fazuľa, zemiaky a pivné kvasnice.

Pokračovanie článku na druhej strane >

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*