10 potravín, ktoré sa podobajú na orgán, ktorý liečia!

“Sme to, čo jeme.” Túto frázu sme v živote počuli už miliónkrát, ale musíme uznať, že je na nej veľa pravdy. Zdravé telo udrží uvedomelá strava plná prospešných živín, bielkovín, dobrých tukov a sacharidov, pestrá paleta zeleniny a ovocia.

Najzaujímavejšie je, že existujú potraviny, ktoré jasne pripomínajú tvar našich orgánov, a práve tie majú z ich konzumácie prospech. Tu je 10 druhov zeleniny a ovocia, ktoré možno zaradiť medzi takéto druhy.

 • 1 – Červená repa – oko
  Keď rozkrojíte mrkvu, uvidíte, ako sa podobá oku. Konzumácia mrkvy má zároveň pozitívny vplyv na váš zrak. Obsahuje betakarotén, ktorý pomáha predchádzať vekom podmienenej makulárnej degenerácii.
 • 2 – Orech – mozog
  Čo je lepšie pre mozog ako orechy. Vlašské orechy majú vysoký obsah omega-3 mastných kyselín, ktoré sú vynikajúcou živinou podporujúcou funkciu mozgu.
 • 3 – Zeler (stonka) – kosti
  Stonka zeleru je veľmi podobná rúrkovitým kostiam. Zelenina má vysoký obsah horčíka, železa a vápnika, ktoré sú nevyhnutné pre správnu tvorbu kostí.
 • 4 – Avokádo – Maternica
  Avokádo má tvar včely. Toto ovocie podporuje plodnosť. Obsah kyseliny listovej však znižuje abnormálnu proliferáciu buniek krčka maternice a abnormality vo vývoji plodu.
 • 5 – Mušle – Semenníky
  Mušle sú skutočne dobré pre mužské reprodukčné orgány. Má vysoký obsah kyseliny listovej a zinku, ktoré zlepšujú kvalitu spermií a plodnosť.

 • 6 – Grapefruit – Prsník
  Okrúhle citrusové plody ako grapefruity, pomaranče a citróny sú podobné prsníku a jeho žľazovému tkanivu. Grapefruit obsahuje limonoidy, ktoré pomáhajú predchádzať vzniku rakoviny prsníka.
 • 7 – Paradajka – Srdce
  Rozrežte paradajku na polovicu a uvidíte, že jej štruktúra je podobná srdcu. Obsahuje látku lykopén, silný antioxidant, ktorý zabraňuje srdcovým chorobám.
 • 8 – Červená fazuľa – Obličky
  Červená fazuľa je pravdepodobne podobná obličkám, takže nie je takmer žiadnym prekvapením, že pomáha ich fungovaniu. Vysoký obsah vlákniny vo fazuli vyrovnáva hladinu cholesterolu v krvi, ktorá môže byť pri ochorení obličiek zvýšená.
 • 9 – Zázvor – Žalúdok
  Gingerol obsiahnutý v zázvore môže zmierniť nevoľnosť a zabrániť vracaniu. Svojimi rastlinnými zložkami podporuje funkciu žalúdka.
 • 10 – Sladké zemiaky – Pankreas
  Betakarotén v sladkých zemiakoch má silný antioxidačný účinok a chráni telesné tkanivá pred poškodením buniek a nádorovou degeneráciou.
Ak sa Vám tento článok páči, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*