2 menej známe príznaky rakoviny, ktoré často nesprávne diagnostikujú aj lekári. To by ste mali vedieť!

Bohužiaľ, rakovina sa stále nedá vyliečiť, ale väčšina včasných varovných príznakov vám pomôže včas rozpoznať ničivý nádor a ak sa včas začnete liečiť, môžete ho poraziť.

Je však dôležité, aby každý poznal určité príznaky, pretože toto ochorenie môže, žiaľ, ohroziť každého, a keďže neexistuje liek, je vhodné poznať jeho príznaky.

Lekári si však môžu často zamieňať dva veľmi dôležité príznaky a na zistenie, či máte niektorý typ rakoviny, je potrebný dlhý čas a množstvo vyšetrení.

Pozrime sa, ktoré sú 2 menej známe znamenia!
  • Chronický zápal:

Môže byť spôsobená hepatitídou a inými srdcovými ochoreniami, doba zotavenia je zvyčajne dlhšia ako 6 týždňov. Zápal sa vyskytuje aj pri niektorých typoch rakoviny a hoci je vo väčšine prípadov liečiteľný, niekedy môže viesť k smrti.

  • Akútny zápal:

Akútny zápal má rýchly priebeh, zvyčajne trvá 1-2 týždne. Tento typ je častejší a môže sa vyskytnúť aj ako príznak jednoduchých rezných rán, ale akútnym zápalom je aj meningitída, dermatitída, tonzilitída, apendicitída.

Zápal by sa nemal brať na ľahkú váhu. Na jednej strane sú pre telo signálom, že niečo nie je v poriadku, a na druhej strane majú obrannú úlohu, ktorá telo oslabuje a “unavuje”.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*