Toto sa môže stať, ak budete nosiť hodinky 24 hodín denne!

Či už dávate prednosť fitness trackerom alebo klasickým hodinkám, môže vás lákať nasadiť si ich a nosiť ich neustále. Moderné hodinky dokážu oveľa viac, než len ukazovať čas, od počítania krokov až po monitorovanie spánku. Ako sa však ukazuje, nikdy si hodinky neodkladať môže viesť k celkom nepríjemným následkom.

  • 1. Môžete pociťovať bolesť zápästia.


Ak si hodinky nikdy neodložíte, nepretržité stláčanie nervov na zápästí môže spôsobiť bolestivé pocity. A ak sú vaše hodinky príliš objemné a ťažké a nosíte ich príliš tesne, môže to nakoniec viesť k poškodeniu nervov. Ak pociťujete znecitlivenie alebo mravčenie v zápästí, skúste si upraviť a uvoľniť remienok alebo si dajte prestávku od nosenia hodiniek.

  • 2. Môže to viesť k syndrómu karpálneho tunela.

Ak budete naďalej ignorovať nepríjemné pocity spôsobené neustálym nosením hodiniek, môže to nakoniec viesť k celkom nepríjemným následkom, ako je napríklad syndróm karpálneho tunela. Tento stav je spôsobený neustálym útlakom nervov a môže spôsobiť, že budete pociťovať neustálu bolesť a slabosť v ruke, aj keď hodinky už nebudete nosiť.

  • 3. Na zápästí si môžete všimnúť stopy.

Hoci remienok hodiniek by mal dostatočne tesne priliehať, aby sa vám nezošmykol zo zápästia, nemal by tlačiť na pokožku a zanechávať svrbivé odtlačky. Ľahké stopy na pokožke, ktoré veľmi rýchlo zmiznú, nepredstavujú žiadny problém, ale ak si všimnete červené stopy, ktoré zostanú na pokožke dlhší čas, môže to byť znamenie, že hodinky nosíte príliš tesne.

Ak remienok hodiniek neuvoľníte alebo nedáte pokožke možnosť dýchať, môže to z dlhodobého hľadiska viesť k podráždeniu a vyrážke.

  • 4. Môže vám spôsobiť svalové kŕče.

Ak nosíte svoje obľúbené hodinky 24 hodín denne, neustály tlak remienka môže obmedziť krvný obeh, čo spôsobí znecitlivenie. Nedostatočný prietok krvi zasa môže viesť k bolestivým svalovým kŕčom a dokonca ovplyvniť váš výkon v práci.

Ako často nosíte hodinky? Zaznamenali ste niekedy nejaké nepohodlie z ich nosenia? Zdieľajte tento príspevok aj s ostatnými.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*