4 pozitívne účinky pitia šampanského, o ktorých neviete!

Väčšina ľudí pije šampanské len raz za rok, na Silvestra a aj vtedy si mnohí nedajú viac ako jeden alebo dva dúšky. A čo sa týka pitia, ťažko si môžete vybrať lepší nápoj.

Existujú aj pozitívne účinky, o ktorých by ste mali vedieť. Koniec koncov, nemusíte si ho vybrať len na polnočný prípitok.

1# Zlepšuje pamäť
V štúdii uskutočnenej na univerzite v Readingu sa ukázalo, že potkany, ktoré dostávali šampanské každý deň počas 6 týždňov, dosahovali lepšie výsledky v bludisku ako potkany bez šampanského. Úspešnosť bez nápoja sa zvýšila z 50 % na 70 %. Mierna konzumácia šampanského môže stimulovať pamäť.

2# Dobré pre srdce
Často počúvame o výhodách červeného vína, ale pravdou je, že šampanské (vyrobené z červeného hrozna) môže byť tiež zdravé, ak sa konzumuje s mierou. Jedna štúdia ukázala, že šampanské má tiež vysoký obsah polyfenolov, ktoré môžu znižovať krvný tlak tým, že priaznivo pôsobia na steny ciev. Môže tiež zabrániť srdcovým a mozgovým cievnym katastrofám.

3# Obsahuje menej kalórií ako víno
Samozrejme, mali by ste si ho vybrať suché a nepiť ho po litroch. Brut je výnimočne suché šumivé víno = maximálne 12 g zvyškového cukru. Pohár suchého sektu má o 80-100 kalórií menej ako pohár vína.

4# Dobré pre pokožku
Oplatí sa osvojiť si zvyk jazdcov Formuly 1 nanášať šampanské na pleť bez toho, aby ste ho nutne vytrepali z fľaše. Tento nápoj dokáže detoxikovať, rozjasniť a rozjasniť pleť. Má antibakteriálne vlastnosti a odporúča sa pre ľudí s mastnou pleťou.

  • Ale pamätajte, všetko s mierou!
Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *