Ak nemáte “romantický” vzťah už niekoľko dní, týchto 8 vecí na vás čaká!

Priznajme si, že vo vťahu je len málo vecí, ktoré zlepšia náladu a prinášajú viac radosti ako intímny život. Jeho vplyv na naše zdravie však často podceňujeme.

Tu je 8 dôvodov, prečo by ste nemali zanedbávať túto vec vo vašom vzťahu.

 • 1# Častejšie ochoriete
  Váš imunitný systém bude slabší a patogény si ľahšie nájdu cestu dovnútra. Možno zistíte, že pravidelne dostávate prechladnutie a chrípku. Ak trávite dostatok času so svojím partnerom, možno nebudete musieť tak často siahať po bylinkových čajoch.
 • 2# Zvyšuje sa hladina stresu
  Spoločný intímny život je dokonalým spôsobom, ako znížiť hladinu stresu. Môže spôsobiť pokles hladiny stresových hormónov a navodiť pocit väčšieho uvoľnenia. Bez neho môžete byť každú minútu ako tikajúca bomba.
 • 3# Časom je ťažšie dostať sa do vzrušeného stavu
  Možno je ťažké tomu uveriť, ale ak nemáte pravidelne intímnosti, u mužov sa časom dostaví erektilná dysfunkcia a ženy ťažšie dosiahnu svoj vrchol.
 • 4# Zmena snov

 • Niektorí ľudia si všimnú, že ich sny sa zvláštne zmenia, keď sa zbavia pohlavného styku. Čoraz viac snívajú o takých veciach, ktoré ich napĺňajú a dokonca môžu počas snívania pociťovať uspokojenie.
 • 5# Strata túžby
  Ak telo vníma, že dlho nemalo pohlavný styk, môže na to reagovať zníženou produkciou pohlavných hormónov. Je možné, že po dlhšom čase môže túžba úplne vymiznúť.
 • 6# Vy a váš partner sa od seba vzďaľujete
  Vzdialenosť medzi pármi sa zväčšuje. Je možné, že vás už vôbec nebude priťahovať a možno zistíte, že oveľa častejšie upútate pozornosť iných.
 • 7# Strata sebavedomia
  Nie je prekvapujúce, že tí, ktorí majú pocit, že už nie sú žiadúci, trpia aj nedostatkom sebadôvery. Môže sa u nich dokonca objaviť depresia alebo úzkosť. Štúdie ukázali, že pravidelný sex znižuje pravdepodobnosť vzniku depresie.
 • 8# Zvýšenie rizika rakoviny
  Muži majú vyššiu pravdepodobnosť vzniku rakoviny prostaty, ak nemajú intímny vzťah.

Written By
More from redakcia
Hrnčekový koláč s tvarohom: Rýchly, jednoduchý a výborný!
Ingrediencie Cesto 1 hrnček hladkej múky 1 hrnček polohrubej múky 1 hrnček...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *