4 triky s praním, ktoré veľa ľudí nepozná!

Priznajme si, že málokto z nás má rád domáce práce. Ale po čase si na to zvyknete a ani si nevšimnete, že víkendy trávite drhnutím domu, praním a varením. Ak si chcete uľahčiť život, naučte sa niekoľko užitočných trikov!

Kocka ľadu

Ak chcete ušetriť čas, namiesto žehlenia vyskúšajte tento trik. Po vypraní hoďte oblečenie do sušičky a vložte do nej 2-3 kocky ľadu. Nastavte prístroj na vysoký výkon a keď ho vyberiete, nebudete veriť vlastným očiam. Oblečenie bude vyzerať ako vyžehlené.

Ocot

Práčku môžete ľahko vyčistiť od vodného kameňa a nečistôt tak, že do nej nalejete šálku octu a spustíte ju. Po desiatich minútach ju vypnite, nechajte ocot pôsobiť 1 hodinu a potom ju znova spustite.

Citrón a jedlá sóda

Nemusíte tráviť čas bielením, stačí vyskúšať túto metódu. Zmiešaním citrónovej šťavy a sódy bikarbóny vytvorte pastu a potom ňou potrite tričká so zažltnutým podpazuším. Nechajte pôsobiť 20 minút, potom vložte do práčky a vyperte na vysokej teplote.

Tento trik funguje len na biele oblečenie, inak môže zmes spôsobiť zmenu farby tmavého oblečenia.

Hliníková fólia

Po vložení oblečenia do práčky vhoďte do práčky 2 alebo 3 guľôčky hliníkovej fólie, aby ste zabránili zafarbeniu tmavého oblečenia prostriedkom na plákanie alebo pracím prostriedkom. Údajne tiež pomáhajú v boji proti statickej elektrine.

Čo na to hovoríte? Vyskúšajte to…

Written By
More from redakcia
Rakovina sa “bojí” tejto potraviny: Táto potravina dokáže zázraky a predsa ju konzumuje málo ľudí!
Brokolica je zázračná a zachraňuje životy – pozrite sa, čo hovorí nová...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *