6 príznakov, ktoré naznačujú, že nepijete dostatok vody a ničíte si zdravie: Venujte zvýšenú pozornosť 4. bodu!

Ako všetci vieme, život na našej planéte by bez vody nebol možný… Voda je najcennejším prírodným prvkom, ktorý všetky organizmy potrebujú k životu. Keď cítime smäd, nie je nič príjemnejšie ako pohár chladnej vody. Hoci stále počúvame, že je dobré vypiť 8 pohárov vody denne, niekomu sa to nepodarí.

Väčšina ľudí totiž toto množstvo vody denne nevypije, čo prináša negatívne účinky. Ak neprijímame potrebné množstvo vody, ohrozuje to naše telo a zdravie. Sme náladoví, cítime sa unavení a bez energie a naša tvár vyzerá matnejšie a opotrebovanejšie.

Mnohí ľudia veria, že tajomstvom mladosti je dobrá hydratácia. Vlhkosť je základom krásy. Každý, kto sa chce cítiť a vyzerať dobre, by mal konzumovať veľa vody.

Keď sme zaneprázdnení a zabúdame počas dňa piť vodu, riskujeme dehydratáciu. Preto si to musíme uvedomiť skôr, ako nám to prinesie ďalšie problémy. Nižšie uvádzame 6 príznakov, ktoré ak sa u nás prejavia, znamená to, že sme dehydrovaní a musíme začať piť viac vody.

1. Nepríjemný dych

Ak náš dych zapácha, je to znamenie, že musíme piť viac vody. Voda pomáha odplavovať baktérie, ktoré zostali v ústach. Stimuluje tiež tvorbu slín, ktoré majú prirodzené antibakteriálne vlastnosti a zabraňujú premnoženiu baktérií. Keď máme sucho v ústach, náš dych zapácha.

2. Moč má tmavožltú farbu

To je najjasnejší znak toho, že telo je dehydrované. Ak má moč tmavožltú alebo hnedú farbu, znamená to, že je príliš hustý, pretože v ňom chýba voda. Aj obličky pracujú nadčas, aby odstránili odpad.

3. Chodenie na toaletu

Ak nemočíte aspoň šesť až osemkrát denne, pravdepodobne nepijete dostatok vody.

4. Sucho v ústach

Keď máte pocit sucha v ústach, musíte sa napiť vody! Sucho v ústach máme tendenciu ignorovať, kým sa necítime úplne nepríjemne alebo jednoducho neznesiteľne.

5. Chuť na sladkosti

Náš mozog reaguje na smäd a hlad podobným spôsobom a to až do takej miery, že ich nedokážeme rozlíšiť. Keď sme dehydrovaní, často máme pokušenie zjesť občerstvenie, pretože sme na pochybách, či sme smädní alebo hladní. Zvyčajne zjeme sladké občerstvenie, ktoré môže časom viesť k priberaniu na váhe.

Namiesto jedla by sme mali vypiť pohár vody a počkať pätnásť minút. Ak sme stále hladní, niečo zjeme.

6. Pocit únavy

Nízka energia a pocit únavy sú priamymi príznakmi dehydratácie. Telo si berie vodu z krvi, keď ju potrebuje. Nedostatok vody vedie k zníženiu objemu krvi a nedostatku kyslíka v našom organizme. To následne vedie k ospalosti a zníženiu energie.

Okrem vyššie uvedeného existujú aj ďalšie príznaky, ktoré naznačujú, že môžeme byť dehydratovaní. Príkladom sú bolesti hlavy, svalové kŕče, bolesti kĺbov, dlhodobé ochorenia alebo choroby, priberanie na váhe, suchá pokožka a vrásky, zápcha a ďalšie.

Preto všetci dbajme na to, aby sme boli každý deň dobre hydratovaní a pili veľa vody!
Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi.

Written By
More from redakcia
Francúzsky krémeš z lístkového cesta! JEDNODUCHÁ PRÍPRAVA
Jednoduchý a určite stojí za to, vyskúšať ho! Ingrediencie: Cesto: 1 bal.lístkové...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *