6 super tipov, ako sa rýchlo zbaviť bolesti hrdla!

Čo spôsobuje bolesť hrdla?

Existujú dve hlavné príčiny bolesti v krku: vírus alebo baktéria. Vírusová infekcia (t.j. prechladnutie alebo chrípka) sa vyrieši sama, zatiaľ čo bakteriálna infekcia je bežne známa ako streptokoka a potrebuje antibiotiká, aby sa predišlo ďalším komplikáciám. Ako viete, aký typ máte? Vírusové infekcie sú zvyčajne spojené s viacerými príznakmi, ako je nádcha, bolesti tela atď. Ak máte bakteriálnu infekciu, nepohodlie je pravdepodobne centralizované vo vašom krku.

Kedy mám ísť k lekárovi?

Ak sa vaša bolesť hrdla objaví z ničoho nič a je silná, choďte k lekárovi! Ak to trvá dlhšie ako päť dní alebo si nie ste istí, či je to vírusová infekcia, odporúča sa tiež ísť k lekárovi. Neliečená streptokoka môže spôsobiť veľké komplikácie, takže je lepšie byť v bezpečí, ako ľutovať. Ak máte podozrenie, že je to vírusové ochorenie, tu sú rady ako na to!

Najdôležitejšia vec, ktorú môžete urobiť, keď cítite akúkoľvek bolesť hrdla, ktorá prichádza kloktať slanou vodou! Tento tip je dosť jednoduchý! Uistite sa, že kloktáte teplou slanou vodou, aby ste uľavili od škrabavého, boľavého hrdla.

Rozpustite 1/4 – 1/2 čajovej lyžičky kuchynskej soli v šálke teplej vody, kloktajte a potom vypľujte! Opakujte, kým nespotrebujete všetku vodu.

6 tipov, ako sa zbaviť bolesti v hrdle

Okrem kloktania slanou vodou je tu niekoľko ďalších tipov, ktoré vám pomôžu rýchlo sa zbaviť bolesti hrdla!

1. Spánok – Áno, to vám povie aj váš lekár, ale pevne verím, že spánok dokáže vyliečiť viac, než si uvedomujeme. Kedykoľvek cítim, že prichádza čo i len malá nevoľnosť, uistím sa, že uprednostňujem spánok. Pretože spánok môže skutočne pomôcť vášmu imunitnému systému bojovať proti prechladnutiu alebo chrípke sám. Dostatok spánku dáva vášmu telu čas na odpočinok, zotavenie a boj proti všetkému, čo vám spôsobuje bolesť hrdla.

2. Propolis Sprej – Fľašu tohto spreja na hrdlo môžem, ale nemusím mať stále pri sebe… je to niečo, čo mení hru! Je nabitý vitamínmi a minerálmi na posilnenie imunity a má antivírusové a antibakteriálne vlastnosti. Zo všetkých tých sprejov na hrdlo, ktoré sú tam vonku, toto je moje! Tento sprej používam denne počas obdobia prechladnutia a chrípky, ale zintenzívnim ho, keď cítim, že sa mi dostavuje bolesť v hrdle.

3. Bylinkový čaj a med –Mnohé druhy bylinkového čaju môžu pomôcť vášmu telu bojovať proti infekcii aj samostatne. Med je tiež super antivírusový a antibakteriálny, takže začnite a ukončite svoj deň šálkou teplého čaju a medu.

4. Zostaňte hydratovaní! –Dbajte na to, aby ste vo všeobecnosti prijímali veľa tekutín. Celý deň popíjajte vodu a pomedzi to pridajte čaj a med. Keď ste dehydrovaný, vaše telo nedokáže produkovať dostatok slín a hlienu na to, aby vaše hrdlo bolo prirodzene lubrikované. Tým sa opuch a zápal zhoršia.

5. Použite zvlhčovač vzduchu – Ak nemáte zvlhčovač, parné sprchy tiež dokážu zázraky! Okrem úžasného pocitu para v skutočnosti znižuje zápal v hrdle a môže vám pomôcť vypotiť toxíny. Rád kvapnem pár kvapiek esenciálnych olejov na podlahu mojej sprchy pre zážitok ako v kúpeľoch a zároveň využívam výhody esenciálnych olejov!

6. Doprajte si vitamíny – Áno, vitamíny vám skutočne pomáhajú zdraviu a špecifické (ako vitamín C a zinok) môžu skutočne pomôcť posilniť váš imunitný systém a skrátiť dĺžku vašich príznakov. Rád užívam tieto doplnky vo forme piluliek, ale existujú gumové cukríky, prášky atď., ak neznášate prehĺtanie tabliet.

Zdieľajte aj s vašimi priateľmi na Facebooku. Ďakujeme❤.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*