7 prejavov vášho tela, že zúfalo volá o detox!

Ako často sa vám stáva, že sa zobudíte bez energie a do všetkých aktivít sa púšťate len s veľkým vypätím? Naše telo sa neustále vyrovnáva s obrovským prílevom toxínov, najčastejšie z potravín, životného prostredia, ale aj z nás samých. Veľmi časté bolesti hlavy, choroby a zlé nálady najčastejšie súvisia so znečisteným telom.

Telo nedokáže samo odstrániť všetky toxíny, a ak mu nepomôžeme, postupne sa v nás hromadia a prejavujú sa v našom správaní, ale aj v mnohých zdravotných komplikáciách.

Predstavíme 7 najčastejších prejavov znečisteného tela:
1. Únava

Aj keď máte pocit, že ste sa dobre vyspali, cítite sa počas dňa unavení? Je to znak toho, že sa telo snaží vylúčiť toxíny z tela. Bežnou reakciou väčšiny ľudí je pitie kávy a jedenie sladkostí, aby doplnili chýbajúcu energiu. Je to však nesprávna cesta, pretože kofeín a cukor tento problém nevyriešia.

2. Problémy s hmotnosťou

Pravdepodobne sami viete, že nie je vôbec jednoduché, ak sa snažíte zhodiť niekoľko kíl. Aj keď sa každý deň usilovne snažíte v posilňovni a starostlivo si vyberáte potraviny do svojho jedálnička, váha stále ukazuje rovnaké číslo? Problémom môže byť len znečistenie vášho tela. Preto by ste mali najprv vykonať úplnú detoxikáciu tela, aby vaše úsilie nebolo zbytočné.

3. Zlý dych

Používate žuvačky, dodržiavate pravidelnú ústnu hygienu, ale stále vás trápi zápach z úst? Je to jeden z jasných znakov, že vaše telo je plné toxínov.

4. Zápcha

Naše črevá sa musia denne vysporiadať s množstvom nežiaducich látok a vo väčšine prípadov sa im to darí. Ak však trpíte zápchou, všetky toxíny zostávajú v tráviacom trakte, čo môže nepríjemne ovplyvniť vaše telo, ktoré vyšle signály v podobe bolesti hlavy alebo iných častí tela. Ak je jedlo plné chemikálií, môže to spôsobiť naozaj veľké komplikácie.

5. Citlivosť na pachy a vône

Silná reakcia na vône, najmä parfumy, môže znamenať napríklad alergiu na esenciu, ktorá je súčasťou vône. Ak vás však z pachov a vôní bolí hlava, pravdepodobne netrpíte alergiou, ale znečistením.

6. Bolesť svalov

Ak vás svaly začnú bolieť aj vtedy, keď ste sa málo alebo vôbec necvičili, dôvod je jasný. Telo je plné toxínov a my ich musíme z tela dôkladne odstrániť.

7. Kožné problémy

Akné, čierne bodky, ekzémy a iné problémy, ktoré sa objavujú na vašej pokožke, sú znakom tela plného toxických látok. Akné môže vzniknúť ako reakcia na aplikáciu výrobku, ktorý dráždi pokožku. Ekzém je však zvyčajne indikátorom toho, že vaše telo už nedokáže bojovať s nežiaducimi látkami, ktoré vaše telo obsahuje.

Ako detoxikovať
  • Ak trpíte niektorým z týchto príznakov, máme pre vás niekoľko rád, ako obnoviť čistotu vo vašom tele. V prvom rade sa uistite, že pijete dostatok, najlepšie čistej vody, ktorá pomáha odstraňovať toxíny. Vodu občas nahraďte bylinkovými čajmi, napríklad púpavovým, harmančekovým, žihľavovým alebo rakytníkovým.
  • Pravidelne cvičte aspoň 30 minút, aby ste podporili krvný obeh a pomohli odstrániť nežiaduce látky z tela.
  • Uistite sa, že vaša strava je bohatá na produkty obsahujúce probiotiká, ako je jogurt, kefír alebo kombuchový čaj.
  • Pri čistení zubov si vždy čistite jazyk.
  • Ak sa cítite vystresovaní, dajte si niekoľko minút na oddych a nepokračujte v činnosti, kým sa neuklidníte. Zhlboka pri tom dýchajte a myslite na veci, ktoré vám dodávajú energiu.
  • Uprednostňujte prírodnú kozmetiku bez parfumov, sulfátov, parabénov a iných škodlivých látok.
  • Pri nákupe potravín si vyberajte viac zo sekcie ekologických potravín, ktoré vám zabezpečia, že požijete len veľmi málo toxických látok, ak vôbec nejaké.
Záver

Ak často bojujete s niektorým z týchto problémov, nemali by ste ich prehliadnuť a prejsť k nim mávnutím ruky. Znečistené telo sa môže jedného dňa podpísať pod ďalšie komplikácie, ktoré sa stanú vážnejšími, vrátane náchylnosti na vrodené poruchy alebo dokonca rakovinu.

Urobte preto zmeny hneď teraz, uvedomte si, že zdravie je na prvom mieste, a prispôsobte tomu všetky ostatné činnosti.

Podeľte sa o tieto užitočné informácie aj so svojimi priateľmi a rodinou na Facebooku.

Written By
More from redakcia
Zmes z 3 zložiek, ktorá vám uľahčí chudnutie!
Pokiaľ ste milovníkom kávy a zároveň by ste radi zhodili pár kíl,...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *