Účinné antibiotiká z prírody, na ktoré nepotrebujete lekársky predpis a nemusíte sa báť vedľajších účinkov!

Antibiotiká vyvinuté farmaceutickými spoločnosťami sú najčastejšie predpisovanými liekmi. Okrem toho, že ničia choroby, sú však zodpovedné aj za narušenie trávenia a žalúdočných funkcií mnohých pacientov. Najväčšie obavy vyvoláva fakt, že imunitný systém ľudí, ktorí užívajú antibiotiká, je slabší ako kedykoľvek predtým.

Preto nie je na škodu hľadať prírodné lieky, ktoré sú rovnako účinné ako antibiotiká, ale nemusíte sa obávať vedľajších účinkov.

Cesnak

Cesnak sa už tisíce rokov používa na liečenie a prevenciu rôznych chorôb. Obsahuje antibakteriálne, antimikrobiálne a antimykotické látky. Je to silný antioxidant a ani pri pravidelnej konzumácii sa nemusíte obávať voľných radikálov, ktoré poškodzujú bunky. Cesnak je tiež dobrým prostriedkom na posilnenie imunity.

Koloidné striebro

Ide v podstate o častice striebra rozpustené vo vode, ktoré majú antibiotické vlastnosti a ničia škodlivé baktérie. Užívanie koloidného striebra môže zničiť baktérie bez rizika otravy. Vedci tiež zistili, že koloidné striebro dokáže zabiť množstvo vírusov odolných voči antibiotikám, ako je napríklad vírus SARS alebo vírus vtáčej chrípky.

Oreganový olej

Oreganový olej veľmi dobre kontroluje patogénne baktérie, nedovoľuje im množiť sa a zároveň je šetrný k dobrým baktériám s pozitívnymi účinkami. Obsahuje aj antivírusové a antimykotické látky. Oregano obsahuje fenolový derivát nazývaný karvakrol, ktorý je veľmi dobrým prírodným dezinfekčným prostriedkom.

Echinacea

Echinacea sa bežne používa na čistenie rán a pri prechladnutí, pretože dokáže zabiť aj veľmi nebezpečné baktérie stafylokoka.

Manukový med

Manukový med si dokáže poradiť s mikróbmi spôsobujúcimi choroby, ale je vhodný aj proti baktériám požierajúcim mäso. Dokáže neutralizovať aj tie najodolnejšie baktérie. Je to najsilnejší antivírusový med na svete a dokáže prekonať akékoľvek syntetické antibiotikum.

Podeľte sa o tento článok aj so svojimi priateľmi na Facebooku.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*