8 babičkiných liekov na rôzne neduhy, ktoré nám uľavia od bolesti!

  • Na migrénu

Bolí vás hlava a chcete sa vyhnúť užívaniu ďalšieho lieku proti bolesti? Skúste si na chvíľu priložiť na čelo obklad z octu, aby jeho kyslosť uvoľnila cievy v hlave.

  • Na modriny

Ak máte modrinu a chcete ju “upokojiť”, roztlačte cibuľu, zmiešajte ju so soľou a priložte na niekoľko minút na modrinu.

  • Na horúčku

Uvarte trochu oregana so škoricou a vypite ho. Táto zmes, ktorá vás síce chuťovo mierne nenadchne, ale robí “zázraky”. Považuje sa tiež za “balzam” pri črevných ťažkostiach alebo pri čistení ciev.

  • Na kašeľ

Hrdlo podráždené kašľom sa môže uvoľniť kloktaním slanej vody. Rozpusťte čajovú lyžičku soli v teplej vode a okrem kloktania skúste tou istou zmesou vyplachovať nosné dierky. Pre lepší výsledok pridajte niekoľko kvapiek citrónu.

  • Na bolesť zubov

Do návštevy zubára môžete bolesť zubov zmierniť pridaním mäty (najlepšie 5-6 sušených listov) do šálky vriacej vody. Po približne 20 minútach ich nechajte odstáť a dúskami sa napite – mäta má mierny anestetický účinok a “znecitlivie” oblasť bolesti.

  • Na kožné problémy

Ľubovník bodkovaný je zázračný s protizápalovými, upokojujúcimi účinkami, takže sa používa pri mnohých rôznych problémoch. Ľubovník bodkovaný v panenskom olivovom oleji má okamžité účinky na kožné ochorenia, od psoriázy až po popáleniny alebo dokonca… celulitídu.

  • Na zápchu

Okrem klasických sliviek (alebo vody, v ktorej ste ich nechali), ktoré sú známym “liekom” na zápchu, môžete vyskúšať nasledujúce: Pomôcť vám môže šálka horúcej vody s tromi gramami lístkov zeleného čaju a lyžicou medu, ktorú necháte 10 minút odstáť alebo voda z prvej fazule.

  • Pri prechladnutí

Uvarte trochu červeného vína, pridajte doň škoricu a zbavíte sa príznakov prechladnutia.

Ak máte aj vy nejaké domáce rady, podeľte sa o to s nami v komentároch. 🙂
A nezabudnite zdieľať príspevok aj s ostatnými.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*