8 nepríjemných príznakov vo vašom tele, ktoré vás varujú, že sa niečo deje a nie je to dobré…

Naše telo je dokonalým mechanizmom, v ktorom funguje mnoho vecí súčasne. A niekedy nám dáva znamenia, že potrebuje pomoc a ak ich ignorujeme, môžu viesť k zdravotným problémom. Dnes sme si povedali, že vám povieme o týchto príznakoch, na ktoré by ste si mali vždy dávať pozor.

  • 8. Nespavosť, podráždenosť a kŕče v nohách

To môže naznačovať, že máte nedostatok draslíka a horčíka. Bolo by dobré jesť viac paradajok, pomarančov, banánov a špenátu.

  • 7. Suchá pokožka

Suchá pokožka môže znamenať nedostatok vitamínu E. Preto by bolo dobré jesť viac zeleniny, oleja, orechov a rýb.

  • 6. Hypoglykémia

Ak náhle pocítite potrebu niečoho sladkého, je to pravdepodobne spôsobené stresom a úzkosťou. Vaše telo si žiada glukózu. Je dobré zjesť trochu tmavej čokolády alebo medu.

  • 5. Túžba jesť ľad

To môže znamenať, že máte anémiu alebo nedostatok železa. Najlepšími zdrojmi železa sú hovädzie mäso, vajcia a mäkkýše. Ak však chcete jesť ľad a nemáte dostatok energie, je vhodné navštíviť lekára.

  • 4. Krvácajúce ďasná

Náhle alebo neustále krvácanie ďasien naznačuje, že máte pravdepodobne nedostatok vitamínu C. Bolo by dobré zaradiť do jedálnička viac ovocia, paradajok, papriky, brokolice, karfiolu, kapusty.

  • 3. Krehké nechty a vlasy

Vaše telo vám hovorí, že nemá dostatok vitamínu B. Pite viac mlieka a jedzte huby.

  • 2. Kruhy okolo dúhoviek

Ak sa objavia u mladých ľudí, môže to znamenať vysokú hladinu cholesterolu. Radšej navštívte lekára.

  • 1. Grécka noha

Tu nehovoríme o príznaku. Niektorí ľudia to majú jednoducho dané, keď je druhý prst dlhší ako ostatné a môže byť dôsledkom mozoľov alebo nepohodlia na základni prsta, čo môže viesť k problémom. Na vine môže byť aj obuv, preto je dobré dávať pozor na to, akú obuv nosíte.

Podeľte sa o tieto zaujímavé informácie aj s ostatnými priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*