Aj Vám často “šklbe”okom? Toto je to, čo spôsobuje zášklby očí!

Tento zvláštny a nepríjemný jav sa stáva mnohým ľuďom. Niektorí ľudia nad tým príliš nerozmýšľajú, ale iní idú rovno k lekárovi. Niektorí dokonca veria, že je to znamenie nešťastia. Pravdou však je, že nepríjemné zášklby očí môžu byť znakom zdravotného problému.

Mnohí ľudia sa domnievajú, že zášklby očí sú znakom toho, že sa v rodine stalo niečo neočakávané, napríklad narodenie alebo úmrtie.

Podľa Číňanov, ak sa pravé oko chveje alebo má kŕče, znamená to šťastie pre mužov a smolu pre ženy. Šklbanie ľavého oka znamená opak.

Ale prečo sa skutočne deje?

Pravdou je, že to nie je šťastie, čo spôsobuje zášklby očí, ale mimovoľný pohyb svalov okolo oka. Vedecky sa nazýva myokymia a najčastejšie ju spôsobuje nedostatok spánku, stres, únava, úzkosť, príliš veľa kofeínu, alkoholu alebo drog. K zášklbom očí môže dôjsť aj v prípade suchých očí alebo alergií.

Oftalmológovia tvrdia, že nedostatok niektorých živín môže tiež spôsobiť zášklby očí. Buďte opatrní, ak máte tento problém a zostáva dlho alebo sa často vracia, vyhľadajte odborníka.

Zdieľajte tento príspevok aj so svojimi priateľmi.
Written By
More from redakcia
Ak ste vyhadzovali melónové semienka, tak teraz to už robiť nebudete!
Melón je najobľúbenejším prírodným ovocím pre veľké množstvo jedincov, najmä počas horúcich...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *