Aj vaša stena vyzerá takto? Vďaka tomuto triku, nepríjemnú pleseň už nikdy neuvidíte!

Plesne na stenách sú, žiaľ, v zime častým problémom, ktorý mnohých ľudí obťažuje a mnohí z nich si myslia, že musia znova maľovať! Odstránenie plesní je dôležité nielen z estetických, ale aj zo zdravotných dôvodov. Hoci nie všetky spóry plesní sú toxické, takmer všetky spôsobujú podráždenie.

Spočiatku suché oči, výtok z nosa, upchatie nosa, škriabanie v hrdle, kašeľ a neskôr, v trvalo plesnivom a zatuchnutom dome, sa môže vyvinúť zápal dutín, alergie, astma a iné chronické ochorenia dýchacích ciest, ako aj kožné problémy.

Tu je niekoľko super postupov proti plesniam:

 • Čajovníkový olej
  Jedno z najlepších riešení, ktoré dokonca vonia! Proti plesniam sa dá veľmi dobre použiť, ak pár kvapiek rozmiešate v troške vody a nastriekate na plesnivý povrch.
 • Soľ
  Ak soľ umiestnite do malej misky v blízkosti ohrievača alebo pri oknách, môžete ňou zabrániť tvorbe plesní, pretože soľ absorbuje vlhkosť.
 • Ocot
  Je to jeden z najstarších ničiteľov plesní, no málokto vie, že je vhodné ho použiť len v prípade plesní v kúpeľni v oblasti vane, obkladov a škár.
 • Oblečenie
  Hoci veľa ľudí suší oblečenie v zime v interiéri, ak ho na pár hodín rozložíte, môžete čas sušenia výrazne predĺžiť. A keď už je v byte, skúsme ho viac vyvetrať!
Ak sa Vám tieto rady páčia, zdieľajte článok aj so svojimi priateľmi. Nikdy neviete kedy sa im to bude hodiť. 🙂

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*