Ak budete takto používať sódu bikarbónu, budete vyzerať o niekoľko rokov mladšie!

Neverili by ste, koľko prirodzených kozmetických trikov v sebe skrýva.
Môžete ho použiť takto:

1. čistenie
2. manikúra
3. proti krčivosti látok
4. kondicionér na vlasy
5. dezodorant
6. upokojuje pokožku
7. bielidlo na zuby
8. odstraňovač akné
9. omladzujúce mlieko na tvár
10. žalúdočný liek

Sóda bikarbóna je antimykotikum, protizápalový prostriedok a super exfoliátor, ktorý rozbije aj tie najtvrdšie mozole. Je vhodný aj ako dezodorant.

1. Peeling
Vyskúšajte tento liečivý, osviežujúci, exfoliačný a protizápalový peeling na každodenné použitie. Vytvorte pastu z jedného dielu jedlej sódy, jedného dielu vody a jedného dielu mletých ovsených vločiek.

Krúživými pohybmi jemne vmasírujte do pokožky, aby ste odstránili odumreté kožné bunky. Potom ho umyte čistou teplou vodou.

2. Príslušenstvo na manikúru
Namočte štetec na nechty do trochy sódy bikarbóny a jemne ním pretrite nechty. Potom si pripravte zriedenú masť zmiešaním jedného dielu jedlej sódy a jedného dielu vody a krúživými pohybmi ju vmasírujte do pokožky, aby ste odstránili odumreté kožné bunky.

Potom si umyte ruky teplou vodou a urobte si manikúru ako zvyčajne.

3. Na mozole
Najprv odstráňte mozoľ: zmiešajte dve polievkové lyžice jedlej sódy s trochou teplej vody a pridajte niekoľko kvapiek levanduľového oleja. Potom môžete vykonať obvyklé namáčanie a drhnutie pomocou sódy bikarbóny, vody a pasty z hnedého cukru, ktoré ste spolu zmiešali. Potom je čas na bohatý hydratačný krém a príjemne teplý uterák. Relaxujte aspoň 5-10 minút.

4. Na vlasy
Používajte ju ako svoj obľúbený šampón: nasypte si do dlane toľko sódy bikarbóny, koľko zvyčajne používate v šampóne, vmasírujte ju do vlasov a opláchnite. Zistíte, že sóda bikarbóna pomáha odstraňovať zvyšky rôznych stylingových prípravkov.

Ak ste dostatočne odvážni, môžete ich nahradiť jedlou sódou. Budete veľmi prekvapení, aké budú vaše vlasy čistejšie a upraviteľnejšie.

5. Dezodorant
Zmiešajte štyri tablety sódy bikarbóny s približne 10 kvapkami obľúbeného esenciálneho oleja a naneste na podpazušie. Tento prírodný “dezodorant” môžete používať celý deň.

6. Upokojenie pokožky
Použite ju na uvoľnenie na konci dlhého a náročného dňa: pridajte do vody vo vani pol šálky sódy bikarbóny. Tým sa neutralizuje kyslosť pokožky a zároveň sa z povrchu pokožky odstráni prebytočný olej.

Sóda bikarbóna pôsobí ako zmäkčovadlo a upokojujúci prostriedok, ktorý zmierňuje podráždenie na povrchu pokožky, napríklad pri miernom spálení od slnka.

7. Prípravok na bielenie zubov
Najrýchlejší spôsob bielenia zubov je namočiť mokrú zubnú kefku do trochy jedlej sódy a vyčistiť si ňou zuby.

8. Proti akné
Ak vám došiel váš obľúbený odstraňovač akné alebo peelingová maska, skúste toto: zmiešajte sódu bikarbónu s vodou a naneste ju priamo na čierne bodky.

Túto zmes však nepoužívajte na hlboko uložené vnútorné pupienky, ale môžete ju použiť na suché miesta – bude to skutočný liek pre vašu pleť.

9. Umývanie tváre
Používa sa ako exfoliátor, ktorý odlupuje odumreté kožné bunky a zanecháva vám takú sviežu a mladšiu pokožku, že vám po jednom použití spadne brada. Dávajte pozor, aby ste ho na pokožku príliš netreli, aby nedrhol povrch!

Vynikajúce upokojujúce tonikum proti plesniam: stačí v rukách zmiešať polievkovú lyžicu medu s čajovou lyžičkou jedlej sódy a potom ju jemne votrieť do pokožky. Po skončení 5 až 10 minút relaxujte a potom sa dôkladne opláchnite teplou vodou.

10. Žalúdok
Jasné, nie je to kozmetický prípravok, ale pôsobí tak dobre ako upokojujúci prostriedok na žalúdok, že sme ho nemohli vynechať! Môže byť vynikajúcim prostriedkom na zmiernenie refluxu, pálenia záhy, nadúvania a iných žalúdočných problémov.

Keďže jedlá sóda je mierne zásaditá, môže ľahko neutralizovať problémy, ktoré spôsobujú žalúdočné ťažkosti. Stačí zmiešať čajovú lyžičku jedlej sódy v pohári teplej vody a vypiť ju. Účinok nezlyhá!

Zdieľajte tieto rady aj so svojimi priateľmi na Facebooku.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*