Ak chcete byť zdravé aj po štyridsiatke, doprajte si na raňajky tento nápoj!

Ak chcete byť zdraví, mali by ste mať normálnu hmotnosť, zdravo sa stravovať a byť fyzicky aktívni. Najmä ženy po 40. roku života by sa mali najviac zaujímať o svoje zdravie a potraviny, ktoré konzumujú.

Kombinácia týchto zložiek nielenže posilní vaše zdravie, ale bojuje aj proti príznakom menopauzy a dáva do poriadku aj vašu postavu. Rozhodne by ste nemali vynechávať raňajky a my vám ukážeme recept na fantasticky zdravé raňajky, ktoré vám pomôžu zbaviť sa tuku závratnou rýchlosťou .

Zloženie:
  • 300 ml kefíru, bieleho jogurtu alebo mlieka
  • 2 polievkové lyžice ovsených vločiek
  • 1 polievková lyžica mletého ľanového semienka
  • 4 kusy sušených sliviek

Príprava:

1) Pripravte si tento nápoj večer a na raňajky ho vypite. Sušené slivky zalejte 100 ml vriacej vody a nechajte ich takto stáť 5-10 minút.

2) V miske zmiešajte ľanové semienka, ovsené vločky a kefír a pridajte zmes roztlačených sušených sliviek. Výslednú zmes vložte do chladničky a ráno vypite.

Aký vplyv má táto kombinácia na telo?
Zdravé kosti

Najdôležitejšie je, že látky, ktoré sušené slivky, ľanové semienka a vločky obsahujú, vstupujú do imunitného systému do 30 minút, a preto ho môžu posilniť viac ako akékoľvek umelé vitamíny alebo biostimulátory.

Polyfenoly sa dostávajú aj do kostného tkaniva a pôsobia ako ochrana nielen proti opotrebovaniu, ale aj proti zápalovým ochoreniam kĺbov a kostí.

Pomoc pri zápche

Je to mierne, ale veľmi účinné preháňadlo. Ak máte pravidelne problémy so zápchou, pred každým jedlom si dajte 3 sušené slivky namočené v horúcej vode.

Pre srdce

Polyfenoly, draslík a ďalšie živiny obsiahnuté v týchto raňajkách podporujú zdravie a pružnosť stien ciev , posilňujú srdcové svaly, normalizujú srdcovú frekvenciu. Ľudia, ktorí pravidelne konzumujú toto sušené ovocie, výrazne znižujú riziko srdcových ochorení.

Pre obličky

Tieto zložky majú diuretický účinok, pomáhajú vyrovnať sa so silnými opuchmi , zlepšujú funkciu obličiek, podporujú odstraňovanie toxínov z tela.

Pre oči

Zmes je bohatá na vitamín A, ktorý má pozitívny vplyv na zrak. Preto sú určené pre ľudí, ktorí trávia veľa času na počítači alebo pred operáciou.

Bomba pre imunitu

Sušené slivky, vločky, ľanové semienka = bohatý zdroj živín. Ľudia, ktorí ich konzumujú denne, majú menšiu pravdepodobnosť vzniku chorôb, ktoré súvisia s nedostatkom vitamínov. Okrem toho sa postará o to, aby vás nepostihli choroby ako chrípka alebo angína.

Pocit plnosti

Tieto raňajky obsahujú veľa vlákniny, ktorá vám pomôže zahnať pocit hladu. To vám vydrží až do ďalšieho jedla a o chvíľu nebudete hladní. Okrem toho vláknina podporuje trávenie a je ideálna pre tých, ktorí sa snažia schudnúť.

Znižuje hladinu cholesterolu

Vláknina sa viaže na tuky a znižuje hladinu zlého cholesterolu.

Reguluje krvný tlak

Raňajkové cereálie sú bohaté na rastlinnú vlákninu a pri pravidelnej konzumácii môžu znížiť krvný tlak až o 30 %.

Prevencia rakoviny

Tieto raňajky obsahujú potrebné živiny, vlákninu, probiotiká a správne tuky na zníženie rizika rakoviny hrubého čreva, čo bolo dokázané v mnohých štúdiách. :

Zdieľajte ďalej. 🙂

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*