Ak dávate papier na záchodovú dosku, prečítajte si toto! Už to neurobíte…

Verejné toalety nie sú najlepším a najzdravším miestom. Často si to rozmyslíme a radšej sa zdržíme, kým nenájdeme čistejšie miesto! Kto vie, kto tam sedel a používal toaletu pred nami?

Odpoveď sa zdá byť zrejmá: Kúsok nastrihaného toaletného papiera na záchodovej doske a máte bariéru medzi svojím telom a mikróbmi, však?

V skutočnosti to nie je najlepší prístup a papier na sedadlo nikdy nemusíte rozprestrieť, pretože sedadlá sú navrhnuté veľmi dômyselne. Dlho si väčšina ľudí myslela, že z nich môžeme chytiť baktérie a hrozné infekcie tráviaceho traktu.

Ale vďaka svojmu špeciálnemu tvaru a mimoriadne hladkému povrchu záchodové sedadlá v skutočnosti zabraňujú tomu, aby sa na nich usadili baktérie.

Navyše, baktérie sa nemnožia na pokožke, takže priamy kontakt so záchodovým sedadlom nie je taký tragický, ako sme si mysleli. Na druhej strane, toaletný papier je iný príbeh.

Je bežné, že pri splachovaní toalety takmer nikto neodkladá záchodovú dosku. V dôsledku toho sa všetky tieto baktérie šíria po miestnosti a tiež na toaletný papier.

A na rozdiel od záchodovej dosky je toaletný papier vďaka svojmu povrchu ideálnym miestom pre baktérie. Práve tento papier by ste uchopili rukami a nevedomky by ste sa dotkli svojej tváre, čím by sa do vášho tela dostali baktérie.

To isté platí aj pre vodovodné batérie a sušiče rúk. Väčšina ľudí si hneď potom umyje ruky, čím sa rukoväte vodovodných batérií a sušičov rúk zmenia na ohnisko mikróbov. Nedávna štúdia ukázala, že sušiče rúk vystavujú baktérie na veľkej ploche.

Po umytí rúk v nich zostávajú zvyšky baktérií, ktoré sa namiesto toho, aby ich sušiče rúk odstránili, v skutočnosti šíria ďalej. Vo všeobecnosti platí, že čím väčšie je prúdenie vzduchu, tým väčší je problém s baktériami.

Najlepšou alternatívou sú jednorazové papierové uteráky. V skutočnosti odstraňujú viac mikróbov. Takže teraz to viete a nabudúce si to pri návšteve toalety rozmyslíte.

Bezpapierové záchodové sedadlo je najlepším riešením. Je to ťažké, ale niekedy sú naše predstavy živšie ako skutočné nebezpečenstvá.

Podeľte sa o tento článok aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*