Ak ich máte pod očami, ukážeme vám, ako sa ich zbaviť!

Zbaviť sa milii, teda malých bielych tukových hrbolčekov okolo očí, nie je jednoduché, ale nie je nemožné sa ich zbaviť. U detí a dojčiat zvyčajne v krátkom čase zmiznú samé, ale milia, ktoré sa objavia v dospelosti, sa odstraňujú ťažšie.

Odumreté kožné bunky tvoria malé biele cysty a okrem toho, že pôsobia esteticky, sú v podstate neškodné. V dospelosti môžu byť spôsobené nadmerným vystavovaním sa slnku, krémami na tvár bohatými na steroidy alebo laserovými zákrokmi starostlivosti o pleť.

Ako sa ich môžeme zbaviť?

Najprv si pripravte nasledujúcu zmes. Zmiešajte cukor s citrónovou šťavou a potrite si ňou tvár. Po natretí počkajte 15-20 minút a potom si tvár umyte veľkým množstvom vody. Táto zmes má silné antiseptické a antibakteriálne vlastnosti.

Pre zdravú pokožku môžu byť veľmi prospešné aj tieto prírodné zložky: med, granátové jablko, list senovky gréckej, esenciálny olej z čajovníka. Po použití ktoréhokoľvek z nich po cukrovom peelingu bude vaša pleť vyživená a zdravá.

Venujte pozornosť zdraviu svojej pleti a pravidelne sa o ňu starajte. Nikdy sa príliš neopaľujte. Vyhnite sa silnému slnku na poludnie, na opaľovanie si vyberte ranné a skoré ranné hodiny a používajte opaľovací krém. Každý večer si dôkladne očistite tvár a zbavte ju nečistôt a odumretých kožných buniek. Raz týždenne môžete svoju tvár rozmaznávať aj bylinkovým parným kúpeľom.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*