Ak ich máte pod očami, ukážeme vám, ako sa ich zbaviť!

Zbaviť sa milii, teda malých bielych tukových hrbolčekov okolo očí, nie je jednoduché, ale nie je nemožné sa ich zbaviť. U detí a dojčiat zvyčajne v krátkom čase zmiznú samé, ale milia, ktoré sa objavia v dospelosti, sa odstraňujú ťažšie.

Odumreté kožné bunky tvoria malé biele cysty a okrem toho, že pôsobia esteticky, sú v podstate neškodné. V dospelosti môžu byť spôsobené nadmerným vystavovaním sa slnku, krémami na tvár bohatými na steroidy alebo laserovými zákrokmi starostlivosti o pleť.

Ako sa ich môžeme zbaviť?

Najprv si pripravte nasledujúcu zmes. Zmiešajte cukor s citrónovou šťavou a potrite si ňou tvár. Po natretí počkajte 15-20 minút a potom si tvár umyte veľkým množstvom vody. Táto zmes má silné antiseptické a antibakteriálne vlastnosti.

Pre zdravú pokožku môžu byť veľmi prospešné aj tieto prírodné zložky: med, granátové jablko, list senovky gréckej, esenciálny olej z čajovníka. Po použití ktoréhokoľvek z nich po cukrovom peelingu bude vaša pleť vyživená a zdravá.

Venujte pozornosť zdraviu svojej pleti a pravidelne sa o ňu starajte. Nikdy sa príliš neopaľujte. Vyhnite sa silnému slnku na poludnie, na opaľovanie si vyberte ranné a skoré ranné hodiny a používajte opaľovací krém. Každý večer si dôkladne očistite tvár a zbavte ju nečistôt a odumretých kožných buniek. Raz týždenne môžete svoju tvár rozmaznávať aj bylinkovým parným kúpeľom.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi.

Written By
More from redakcia
Mäsové guľky v kapustovo-paradajkovej omáčke: Rýchly obed pre celú rodinu!
Ingrediencie na 6 porcií: 500 g kapusty 100 g údenej slaniny 2...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *