Ak nosíte pyžamo dlhšie ako 2 noci, okamžite si ho vymeňte! Pozrite sa, čo sa môže stať. Neuveríte tomu!

Takmer všetci to robíme, pretože netušíme, čo sa môže stať a aké nebezpečenstvo tento zlozvyk predstavuje. Pravdou je, že nosenie pyžama dlhšie ako dve noci môže byť škodlivé pre vaše zdravie.

Mnohí muži na otázku odpovedali, že si menia pyžamo približne každých 13 dní, zatiaľ čo ženy priznali, že každých 17 dní!

Tu je sedem dôvodov, prečo si okamžite vymeniť pyžamo!

1. Pachy

Ak chcete zostať čistí a vyhnúť sa nepríjemnému zápachu, nespite každú noc v tom istom pyžame. Absorbuje totiž náš pot spolu s baktériami, takže kúpeľ, ktorý sme práve absolvovali, bol zbytočný.

2. Infekcia zlatým stafylokokom

Zlatý stafylokok je veľmi bežný zárodok, ktorý má väčšina z nás na koži. Zachytávame ho nosom, ústami a pokožkou. Väčšinou to nespôsobuje žiadne problémy. Ak však nosíte stále to isté oblečenie, môže sa na ňom začať hromadiť. Časom to môže viesť k infekciám spôsobeným porezaním alebo inými príčinami.

3. Ťažkosti so spánkom

Spanie v čistom pyžame nám môže priniesť oveľa lepší a pohodlnejší pocit.

4. Horší pocit

Keď si v noci oblečiete znečistené pyžamo, ráno sa budete cítiť úplne inak. To platí o to viac pre tých, ktorí sa sprchujú večer. Ak máte špinavé pyžamo, budete sa cítiť špinaví aj po prebudení.

5. Pupienky a cysty

Ak si pyžamo nemeníte, nechávate na ňom usadzovať baktérie, oleje a odumretú pokožku. Celá táto zmes počas spánku uzatvára póry, a tak sa tvoria cysty a pupienky, najmä v oblasti zadku!

6. Alergie a roztoče

Spanie v špinavom pyžame môže spôsobiť prepuknutie alergie, najmä ak máte alergiu na prach. Alergie, astma a iné dýchacie problémy sa zvyčajne zhoršujú v noci. Zvýšená koncentrácia roztočov a odumretých buniek tomu teda vôbec nepomáha. Ak máte alergiu na prach, mali by ste si meniť pyžamo aspoň každú druhú noc.

7. Viac chorôb

Ak sa nakazíte vírusom, môže byť na vine najmä vaše špinavé pyžamo. Keď nosíte špinavé pyžamo, nútite svoj imunitný systém neustále bojovať proti stafylokokom, ako aj iným baktériám. Keď je obranyschopnosť nášho tela oslabená, sme oveľa zraniteľnejší voči chorobám.

Podeľte sa o tieto informácie aj so svojimi priateľmi a rodinou.

Written By
More from redakcia
Zredukujte vrásky okolo očí použitím tejto kombinácie zložiek!
Po určitom veku už bohužiaľ nie je možné starnutie pokožky zvrátiť, ale...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *