Ak raz vyskúšate tento domáci jogurt, už nikdy si ho nekúpite v obchode! Je oveľa zdravší, krémovejší a chutnejší!

  • Jogurt má mnoho pozitívnych účinkov, preto sa odporúča jesť ho pravidelne. Okrem toho, že posilňuje imunitný systém, reguluje trávenie a má vlastnosti spaľovania tukov.
  • Najlepšie je konzumovať jogurt vyrobený doma, pretože je bezpečný a neobsahuje žiadne konzervačné látky ani prísady. Domáci jogurt je veľmi zdravý!
Zloženie:
  • 3,2-6 % mlieka alebo 10 % smotany
  • 15% kyslá smotana
  • maslo

Príprava:
  1. Nalejte mlieko do hrnca a začnite ho zohrievať, kým nedosiahne 30-35 stupňov. Ak je mlieko ultrapasterizované (UHT), stačí ho zohrievať kratší čas. Ak je mlieko pasterizované, priveďte ho do varu a nechajte vychladnúť pri izbovej teplote.
  2. Do mlieka pridajte kyslú smotanu a maslo. Do litra mlieka pridajte lyžicu kyslej smotany a lyžicu masla. Ak pripravujete väčšiu porciu, pomer sa bude líšiť v závislosti od toho.
  3. Dobre premiešajte a nalejte do sterilizovaných pohárov. Najprv umiestnite poháre do plochej nádoby a nalejte do nej prevarenú vodu. Dbajte na to, aby voda bola len do polovice nádob, a zohrievajte, kým voda nedosiahne 35-40 stupňov.
  4. Po odstavení hrnca z ohňa nie je potrebné poháre zvlášť zakrývať, stačí na hrniec nasadiť pokrievku. Prikryte uterákom a nechajte odstáť 6-8 hodín. Nádobou netraste ani s ňou nehýbte.

Čím je mlieko hustejšie, tým je jogurt hustejší a chutnejší. Príprava jogurtu v menších pohároch trvá kratšie. Nenechajte ho stáť dlhšie ako 8 hodín. Po pripravení vydrží čerstvý v chladničke 3-4 dni.

Môžete ho jesť zmiešaný s bobuľovým ovocím, ovsenými vločkami, džemom.

Prajeme dobrú chuť a príjemnú prípravu.

Written By
More from redakcia
Ako správne používať ľanové semienka a prečo? Objavte úžasné výhody, ktoré v sebe skrývajú…
Moderná medicína je stále v pohybe. Pri hľadaní nových, účinnejších a dostupnejších...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *